Przejdź do treści

Londyn, atak mieczem w metrze. Nie żyje 13-latek, dwóch funkcjonariuszy policji jest w stanie ciężkim

30/04/2024 14:25 - AKTUALIZACJA 03/05/2024 09:54
Atak mieczem w Londynie

Atak mieczem w Londynie. Mężczyzna zranił 5 osób, w tym nastolatka, który z powodu obrażeń zmarł. Dwóch funkcjonariuszy walczy o życie. Teren wokół stacji jest zamknięty. Podróżni proszeni są o unikanie rejonu stacji.

Atak mieczem w Londynie

Jak donosi policja, 13 latek zmarł na skutek poniesionych ran. „Z wielkim smutkiem potwierdzam, że jedna z osób rannych w tym zdarzeniu, 13-letni chłopiec, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń” – powiedział Ch Supt Stuart Bell.

Uważa się, że incydent nie jest „ukierunkowanym atakiem” – powiedział mediom Chu Supt Bell, który kieruje lokalną policją. Dwóch policjantów rannych w ataku w Hainault przebywa obecnie w szpitalu z „ranami kłutymi”. W wyniku dzisiejszego ataku zostało rannych w sumie 5 osób.
Przeczytaj: Zaginiony chłopiec odnaleziony martwy w pralce. Wszczęto dochodzenie

Do zdarzenia doszło dzisiaj, 30 kwietnia 2024 około godziny 7.00 rano czasu lokalnego. Nie jest jeszcze jasne, co się stało, ale Transport for London wzywa osoby dojeżdżające do pracy do ponownego zaplanowania podróży i prosi, aby unikały tego obszaru. Policja potwierdziła, że ​​mężczyzna został aresztowany. Zdjęcie zrobione na miejscu zdarzenia przedstawia mężczyznę z dużym nożem.

Rzecznik londyńskiej sieci transportowej powiedział: „Stacja Hainault jest zamknięta w związku z dochodzeniem policyjnym prowadzonym w tej okolicy”. źródło; The Guardian, PolishObserver.com / Zdjęcie: ell_pht/X.com

Tagi: