Przejdź do treści

Pierwsza szkoła hybrydowa w Wielkiej Brytanii zostanie otwarta już we wrześniu 2024 roku 

28/12/2023 12:41 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:03

UK: Pierwsza szkoła hybrydowa w Wielkiej Brytanii – Duke’s Education to model nauki hybrydowej, skierowany do osób rezygnujących z nauki w szkole i tych, którzy nie nadają się do głównego nurtu. Zapewnia on możliwość nauki zarówno w trybie wirtualnym, jak i stacjonarnym. W Wielkiej Brytanii planowane jest otwarcie pierwszej szkoły hybrydowej, która będzie uczyć dzieci od szóstego roku życia. Szkoły Duke’s Education planują, że uczniowie będą przychodzić na zajęcia praktyczne, sportowe i towarzyskie co najmniej jeden dzień w tygodniu. Reszta tygodnia będzie obejmować cztery lekcje na żywo i dwie niezależne sesje nauki dziennie.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Inflacja w Wielkiej Brytanii nieoczekiwanie spada do 3,9%. To najniższa wartość od 2 lat

Pierwsza szkoła hybrydowa w UK i jej cele edukacyjne

Szkoła Duke’s została zaprojektowana z myślą o osobach, które odmawiają uczęszczania do tradycyjnej szkoły, mają lęki związane z nauką lub nie mają dostępu do odpowiednich szkół w swojej okolicy. Jest to również odpowiednie rozwiązanie dla uczniów, którzy chcą dostosować swoją edukację do zajęć sportowych lub innych zobowiązań pozalekcyjnych. Szkoła ma plany, aby otworzyć swoje drzwi dla dzieci w całej Europie. Ambreen Baig, która wprowadziła podobny model szkoły we wrześniu 2020 roku w niezależnej szkole Portland Place w Londynie, powiedziała: „W przeciwieństwie do innych szkół internetowych, nie jesteśmy tymczasową placówką, jesteśmy prawdziwą szkołą”.

Innowacyjny model nauczania w walce z absencją uczniów

model nauczania

Duke’s Education zarządza ponad 25 szkołami i uczelniami w Wielkiej Brytanii oraz Europie. Baig planuje wprowadzić model hybrydowy we wszystkich placówkach, aby rozwiązać problem absencji w edukacji. Według statystyk rządowych, w semestrze jesiennym 2022-2023, 24,2% uczniów notorycznie nie uczęszczało na zajęcia. Oznacza to, że opuścili co najmniej 10% lekcji. Przed pandemią wskaźnik ten był o połowę mniejszy. Liczba dzieci, które opuściły 50% lub więcej zajęć edukacyjnych, była prawie dwukrotnie wyższa niż przed pandemią, wynosząc 110 000 uczniów.

Czy model takiej szkoły będzie całkowicie płatny?

Szkoły Duke’a są prywatne, ale Baig chce współpracować z lokalnymi władzami oświatowymi, aby wprowadzić stypendia i dofinansowania. Model hybrydowy stanowi około jednej trzeciej kosztów pełnoetatowej edukacji niezależnej. Baig zamierza również zobaczyć, czy odrzucone dzieci mogą dołączyć do szkoły, a ich koszty mogą być sfinansowane przez LEA (lokalne władze oświatowe).

Lepsze wyniki w nauce

Szkoła hybrydowa Portland Place, którą wcześniej prowadziła Baig, otrzymała znakomite oceny od Good Schools Guide (GSG). Osiągnęła ponadto lepsze wyniki w GCSE niż szkoły tradycyjne. GSG wyjaśnia, że uczniowie w szkole hybrydowej osiągają lepsze wyniki. Podejmują bowiem świadomy wybór połączenia nauki online i stacjonarnej. Są skoncentrowani i niezależni, co pozwala im szybko robić postępy.

Nauczanie hybrydowe jako potencjalna zmiana w brytyjskim systemie edukacji

Baig stwierdziła, że wprowadzenie nauczania hybrydowego w całej Wielkiej Brytanii mogłoby zmienić edukację. Zauważyła, że wiele dzieci nie odnosi korzyści z tradycyjnego systemu nauczania. Wiele z nich nie chodziło do szkoły przez długi czas, były zranione, zastraszane lub pogrążone w żałobie. Rodzice tych dzieci nie wiedzieli, jak im pomóc, a tradycyjny system edukacji również nie wiedział, co z nimi zrobić. Jednak obserwowano, że dzieci te rozkwitają, gdy mają możliwość korzystania z nauczania hybrydowego.

Baig zaznaczyła, że nie uważa, że Covid jest jedynym powodem rosnącego zainteresowania nauczaniem hybrydowym. Zmieniający się charakter rodzicielstwa również odgrywa rolę. Rodzice są bardziej świadomi znaczenia dobrego samopoczucia psychicznego. Nie uważają, że należy zmuszać dzieci do tradycyjnego środowiska szkolnego, jeśli sobie w nim nie radzą. Źródło: theguardian.com PolishObserver.com

Tagi: