Przejdź do treści

Świąteczny chaos na brytyjskich drogach: trasy i pory dni, których należy unikać podczas podróży do domu na święta Bożego Narodzenia

20/12/2023 16:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:03

UK: Święta na brytyjskich drogach – Ujawniono najgorszy czas na podróż do domu na święta Bożego Narodzenia i wszystkie trasy, których należy unikać. Przewiduje się, że Brytyjczycy wykonają aż 21 milionów podróży drogowych w nadchodzącym tygodniu przed i po świętach Bożego Narodzenia. W związku z tym, przedstawiamy wskazówki dla kierowców, dzięki którym będzie można uniknąć dużego natężenia ruchu oraz wszelkich opóźnień.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Tyle gotówki można przewieźć do POLSKI z Wielkiej Brytanii. Obowiązujące limity

Święta na brytyjskich drogach

Przewiduje się, że drogi w całej Wielkiej Brytanii będą w ten weekend bardzo zatłoczone, ponieważ Brytyjczycy będą podróżować przed świętami Bożego Narodzenia. Według RAC ponad 3,2 miliona kierowców wyjedzie na drogi w piątek. Jednak będzie to prawdopodobnie ‘’mieszanka’’ rodziców w drodze do szkoły, osób dojeżdżających do pracy i świątecznych podróżników. Podobna liczba osób będzie wracać do domu w sobotę 23 grudnia i w Wigilię. Alice Simpson z RAC powiedziała: „Nasze badania sugerują, że sobota i niedziela będą najbardziej ruchliwymi dniami na jazdę samochodem”.

Zachęca się Brytyjczyków do wyjeżdżania z dużym zapasem czasu w sobotę i niedzielę, zwłaszcza jeśli czekają ich długie podróże. Autostrady i drogi główne będą prawdopodobnie najbardziej ruchliwymi trasami w całej Wielkiej Brytanii, zwłaszcza w Londynie i okolicach oraz w południowo-wschodniej Anglii.
>>> Alternatywa dla drogich prezentów – słodkie upominki na Boże Narodzenie
Dalsza część artykułu pod zdjęciem

Najgorsze pory podróżowania i drogi, na które należy uważać

  • Opóźnienia wynoszące około 40 minut między piątkiem 22 grudnia a Wigilią Bożego Narodzenia są prawdopodobne na autostradzie M25 zgodnie z ruchem wskazówek zegara na zachód od Londynu.
  • 23 grudnia spodziewana jest godzinna kolejka wzdłuż M25 zgodnie z ruchem wskazówek zegara między M23 do Gatwick i M40 do Birmingham.
  • Kierowcy jadący w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara na M25 między J17 – J12 tego samego dnia również powinni przygotować się na dłuższe oczekiwanie wynoszące około pół godziny.
  • W weekend będzie tłoczno na autostradzie M1 na północ od Woburn do Daventry oraz na autostradzie M6 na południe od Wigan do Stafford.
  • Najbardziej ruchliwy czas podróży każdego dnia będzie między południem a godziną 14:00
  • Najlepszy czas na podróż będzie przed 11 rano lub po 18 w dniach 22 i 23 grudnia.

Prezes AA, Edmund King, wezwał kierowców do przeprowadzenia kontroli pojazdu przed wyruszeniem w drogę, aby uniknąć awarii. Dodał, że szczególnie ważne jest sprawdzenie opon, paliwa, oleju, płynu chłodzącego i płynu do mycia szyb. Źródło: mirror.co.uk PolishObserver.com

Tagi: