Przejdź do treści

USA: Pięcioro dzieci zginęło w pożarze domu w Arizonie, gdy ojciec poszedł na świąteczne zakupy

20/12/2023 14:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08
pożar domu w arizonie

USA : Tragiczny pożar domu w Arizonie – Pięcioro wnucząt pracownika straży pożarnej zginęło w pożarze domu w Bullhead City (Arizona) w sobotę. Według doniesień policji do tragedii doszło, gdy ojciec dzieci był na świątecznych zakupach. Przyczyny pożaru są nadal nieznane.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Tragedia w Ilkeston: Kierowca vana wjechał w grupę ludzi, nie żyje 26-latek

Tragiczny pożar w Arizonie

Pięcioro dzieci zginęło w pożarze domu, gdy ojciec poszedł na świąteczne zakupy. Cztery z ofiar – 4-letnia dziewczynka i trzech chłopców w wieku 2, 5 i 13 lat, były rodzeństwem. Piąte dziecko, 11-letni chłopiec, było krewnym rodziny i odwiedzało ją w tym czasie. Ich ciała zostały znalezione w sypialni na piętrze po pożarze. Według Departamentu Policji Bullhead City, ojciec czwórki dzieci powiedział śledczym, że zostawił je w domu na około dwie i pół godziny, podczas gdy sam poszedł na zakupy żywności i prezentów świątecznych. W tym czasie w domu nie było innej osoby dorosłej.

Przyczyny pożaru są nadal nieznane

Śledczy podejrzewają, że pożar wybuchł na dole i rozprzestrzenił się na klatkę schodową wewnątrz domu. Uniemożliwiło to dzieciom wydostanie się na zewnątrz. Kilku sąsiadów podobno umieściło wysuwaną drabinę w sypialni na piętrze, ale nie byli w stanie wydostać dzieci.

Szef policji w Bullhead City, Robert Trebes, powiedział, że śledczy „pracują niestrudzenie, aby uzyskać wyjaśnienia” na temat przyczyny pożaru. Jako że ofiary są wnukami pracownika Departamentu Straży Pożarnej Bullhead City, zespoły z Departamentu Straży Pożarnej Lake Havasu City i federalnego Biura Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych zostały sprowadzone, aby pomóc policji w dochodzeniu. Źródło: news.sky.com PolishObserver.com

Tagi: