Przejdź do treści

USA: Mężczyzna dziedziczy 30 milionów i zostaje śmiertelnie otruty. Podejrzaną jest jego partnerka

02/11/2023 11:31 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08
Mezczyzna dziedziczy 30 milionow i zostaje otruty

USA: Mężczyzna dziedziczy 30 milionów i zostaje otruty: Ina Thea Kenoyer (47 lat) jest oskarżona o otrucie swojego partnera, Stevena Edwarda Rileya Jr. (51 lat), który odziedziczył 30 milionów dolarów. Kenoyer twierdzi, że jest niewinna i planowała podzielić się spadkiem z synem Rileya. Jednak śledczy znaleźli podejrzane ślady płynu przeciw zamarzaniu w ich domu.
PRZECZYTAJ TAKŻE: USA: Niedźwiedzica wraz z dziećmi zatrzasnęła się w aucie

Mężczyzna dziedziczy 30 milionów i zostaje otruty

Ina Thea Kenoyer i Steven Edward Riley Jr. byli ze sobą przez dziesięć lat. Potem mężczyzna otrzymał szczęśliwą wiadomość o odziedziczeniu 30 milionów dolarów (około 28 370 700 euro). Kenoyer aresztowano 30 października i oskarżono o zabójstwo Stevena Edwarda Rileya Jr. w dniu 5 września. Kobieta rzekomo otruła swojego partnera płynem przeciw zamarzaniu.

Według policji, morderstwo było podyktowane „motywami finansowymi”. „New York Post” donosi również, że 51-latek planował opuścić swoją wieloletnią dziewczynę, aby nie dzielić się z nią swoją fortuną. Najwyraźniej to właśnie ten plan doprowadził 47-latkę do zamordowania swojego partnera.
>>> Kara za niezdolność do wychowywania dzieci. Nowa opłata w restauracji

Przyczyna śmierci: płyn niezamarzający

Według akt policyjnych, Riley zachorował, gdy spotkał się ze swoim prawnikiem 3 września, aby odebrać ogromny spadek. Po powrocie do domu jego stan się pogorszył. Mimo że wkrótce potem podobno nie reagował, jego partnerka zadzwoniła na pogotowie dopiero dzień później. Dla mężczyzny było już za późno. Zmarł następnego dnia w szpitalu.
>>> Dramat z bronią w kokpicie samolotu: Pilot groził zastrzeleniem kapitana lotu Delta Airlines

Jak informuje BILD.de, podejrzana utrzymuje, że jest niewinna. Podczas przesłuchania Kenoyer rzekomo powiedziała śledczym, że planuje podzielić się 30 milionami spadku z synem zmarłego partnera. Według doniesień lokalnych mediów, twierdziła, że jest uprawniona do fortuny, ponieważ żyła w „związku podobnym do małżeństwa” ze zmarłym. Jednak stan Dakota Północna nie uznaje takich związków.

Władze przeszukały dom pary i odkryły w salonie butelkę środka do czyszczenia okien „Windex” zawierającą zielony płyn przeciw zamarzaniu. Śledczy znaleźli również butelkę piwa i plastikowy kubek w garażu. Oba zawierały ślady płynu niezamarzającego. Źródło: bild.de PolishObserver.com

Tagi: