Przejdź do treści

Ujawniono ulubioną markę herbaty Brytyjczyków. Nie jest to „English Breakfast”

21/04/2024 16:01 - AKTUALIZACJA 21/04/2024 16:01

Ulubiona herbata Brytyjczyków. Dziś w kalendarzu większości Brytyjczyków przypada szczególny dzień – Narodowy Dzień Herbaty. Filiżanka herbaty jest chronioną częścią brytyjskiej kultury, która często jest świadkiem ognistych debat na temat marki, smaku i koloru, które wystarczą do rozpoczęcia wojny domowej. Jednak każdego 21 kwietnia jest to czas, w którym Brytyjczycy o różnych preferencjach herbacianych mogą się spotkać i świętować istnienie obfitego naparu. Jednak badanie przeprowadzone przez ekspertów z supermarketu Britsuperstore ujawniło, jaka jest ulubiona marka Brytyjczyków, rodzaj herbaty i herbatniki. Z pewnością może to spowodować spór.

Ulubiona herbata Brytyjczyków

Według badania, Yorkshire Tea jest ulubioną marką herbaty w kraju, a Lotus Biscoff jest najlepszym ciastkiem, z którym można ją połączyć. Z kolei Green Tea wyprzedziła klasyczną herbatę English Breakfast.

Badanie zostało zainspirowane niedawną ankietą Grocer, która wykazała, że 45% Brytyjczyków pije herbatę od 2 do 5 razy dziennie, przy średnio 50 miliardach filiżanek spożywanych rocznie, co potwierdza, że Wielka Brytania jest narodem miłośników herbaty.

Kolejny spis przeprowadzony przez Brytyjskie Stowarzyszenie Herbaty i Naparów wykazał, że prawie połowa (44%) Brytyjczyków lubi herbatniki do swojego naparu. Zespół Britsuperstore wykorzystał dane Ahrefs i Google Keyword, aby znaleźć liczbę wyszukiwań popularnych brytyjskich marek herbaty i herbatników. Wyniki badania były następujące:

  • Yorkshire Tea jest najpopularniejszą marką herbaty w Wielkiej Brytanii, z ponad 18% Brytyjczyków szukających tego produktu.
  • Zielona herbata jest najpopularniejszym smakiem, z ponad 31% Brytyjczyków szukających herbaty, pokonując czarną herbatę, która zajęła pierwsze miejsce w zeszłym roku.
  • Birmingham zostało ogłoszone „herbacianą stolicą” Wielkiej Brytanii, szczycąc się największą liczbą wyszukiwań zapytań związanych z herbatą w Google.
  • Lotus Biscoff są najchętniej wybierane do picia herbaty, pojawiając się w 14,7% wyszukiwań.

Badanie to zostało dodatkowo umotywowane ankietą przeprowadzoną przez Grocer, która ujawniła, że 71% Brytyjczyków uważa jakość herbaty za najważniejszy czynnik przy zakupie, a cena stanowi jedynie 31%, mimo że koszt herbaty wzrósł w ubiegłym roku o 16%.
>>> To najgorszy napój, jaki możesz wypić przed snem. Nie jest to kawa ani herbata
Źródło: DailyStar, PolishObserver.com

Tagi: