Przejdź do treści

5 funkcji na Netflixie, które zmienią Twoje życie. Będziesz żałować, że nie znałeś ich wcześniej

28/05/2024 13:25 - AKTUALIZACJA 29/05/2024 13:54
Ukryte funkcje na Netflixie

Przewijanie biblioteki Netflixa jest intuicyjne i proste, a opracowany na zamówienie algorytm rekomendacji wykonuje solidną robotę, wyświetlając treści, dopasowane indywidualnie do widza. Użytkownikom z kilkuletnim stażem, może się wydawać, że znają wszystkie skróty i triki, ale z pewnością tak nie jest! Oto funkcje na Netflixie, które mogą jeszcze bardziej ułatwić Tobie korzystanie z tego serwisu. 

Funkcje na Netflixie

Netflix to najpopularniejsza na świecie usługa przesyłania strumieniowego. Chociaż głównym powodem jego rozpoznawalności jest obszerna biblioteka doskonałych, oryginalnych programów wraz z całym zapleczem klasyków, platforma ma jeden z najlepszych interfejsów w branży. 

Mimo to, są pewne ukryte funkcje, które mogą poprawić jakość transmisji strumieniowej, a nawet dają szansę zagrania w niesamowite gry zamiast oglądania filmu lub programu. Poniżej znajdziesz trzy funkcje serwisu Netflix, z których (prawdopodobnie) nie korzystałeś, a naprawdę powinieneś.
Przeczytaj: Netflix: Wprowadź te kody i znajdź ukryte filmy i seriale

Użyj kategorii, aby znaleźć ciekawe propozycje

Kategorie to jeden z najlepszych sposobów wyszukiwania treści do obejrzenia w tym serwisie. I nie chodzi tu o zakładkę „gatunki”, która grupuje treści w oparciu o niezwykle szerokie pojęcia, takie jak „komedia” czy „dramat”. Mowa o dużym wyborze kategorii treści dostosowanych do indywidualnych potrzeb widza, które mogą być sprecyzowane. 

Serwis Netflix niedawno wyróżnił szereg kategorii z okazji Narodowego Dnia Streamingu, a są to m.in. krótkie filmy tzw. shortasy (trwające ok 90 minut), prawda jest dziwniejsza niż fikcja (treści oparte na prawdziwych historiach) oraz kategoria pt. „Czy potrafisz zachować tajemnicę?” (trzymające w napięciu thrillery kryminalne). Istnieją również kategorie seriali do obejrzenia w jeden wieczór lub w weekend.

Nie ignoruj ​​gier

W ostatnich latach Netflix poczynił duże inwestycje w gry i nie są to kolejne wersje Candy Crush. Netflixowska biblioteka gier zapewnia konkurencyjnym usługom, takim jak Apple Arcade, poważną przewagę pieniężną. Do najważniejszych gier dostępnych na iOS i Androida należą Katana ZERO, Sonic Mania Plus, Football Manager Mobile, Dead Cells i Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge.

A zeszłym roku Netflix dodał do swojej kolekcji trzy klasyki z serii Grand Theft Auto, dzięki czemu za pośrednictwem serwisu można grać w GTA 3, Vice City i San Andreas.  

Włącz inteligentne pobieranie

Przed podróżą bez dostępu do Wi-Fi warto pobrać ulubione programy i filmy z Netflixa. W ferworze przygotowań łatwo jednak o tym zapomnieć. Właśnie wtedy przydaje się funkcja inteligentnego pobierania.

Opcja „pobierz następny odcinek” automatycznie pobiera kolejny odcinek po zakończeniu oglądania poprzedniego, pod warunkiem, że masz połączenie z Wi-Fi. Co więcej, obejrzany odcinek zostanie usunięty, aby zwolnić miejsce na dysku.

Z kolei funkcja „pobierz dla Ciebie” automatycznie pobiera filmy i programy, które według Netflixa mogą Ci się spodobać. To świetne rozwiązanie, gdy nie masz czasu na wybór treści przed podróżą – Netflix zrobi to za Ciebie!

Funkcje na Netflixie

Przeglądaj według języka

Netflix oferuje duży wybór treści obcojęzycznych, a za pomocą narzędzia „przeglądaj według języków” przeglądanie niesamowitych filmów i programów z całego świata jest niezwykle proste.

Ta funkcja umożliwia przeglądanie treści od Indonezji po Polskę, Ukrainę po Tajlandię i dziesiątki innych krajów, w tym Japonię, Hiszpanię i Koreę. Jeśli masz problemy z napisami, możesz nawet filtrować treści międzynarodowe, korzystając z dubbingu. Jednak warto pamiętać, że oryginalna produkcja jest zawsze najlepsza. 
Czytaj także: Najbardziej romantyczny film w historii? Oto porywająca historia, która skradnie ci serce, do (ponownego) obejrzenia DZIŚ na Netflixie

Używaj skrótów klawiaturowych

Jeśli regularnie oglądasz Netflixa na komputerze lub laptopie, z pewnością zechcesz poznać te przydatne skróty klawiaturowe. 

Możesz nacisnąć spację, aby odtwarzać/wstrzymywać odtwarzanie oraz przewijać do przodu lub do tyłu o 10 sekund za pomocą klawiszy strzałek w lewo i w prawo. Klawisze strzałek w górę i w dół również kontrolują głośność, a jeśli chcesz szybko wyciszyć, po prostu dotknij klawisza M. Możesz także użyć klawisza F, aby rozwinąć do pełnego ekranu i wyjść z trybu pełnoekranowego za pomocą klawisza Escape. 

Źródło: Netflix.com, PolishObserver.com

Tagi: