Przewijanie biblioteki Netflixa jest intuicyjne i proste, a opracowany na zamówienie algorytm rekomendacji wykonuje solidną robotę, wyświetlając treści, dopasowane indywidualnie do widza. Użytkownikom z kilkuletnim stażem, może się wydawać, że znają wszystkie skróty i triki, ale z pewnością tak nie jest! Oto funkcje na Netflixie, które mogą jeszcze bardziej ułatwić Tobie korzystanie z tego serwisu.
Funkcje na Netflixie
Netflix to najpopularniejsza na świecie usługa przesyłania strumieniowego. Chociaż głównym powodem jego rozpoznawalności jest obszerna biblioteka doskonałych, oryginalnych programów wraz z całym zapleczem klasyków, platforma ma jeden z najlepszych interfejsów w branży.
Mimo to, są pewne ukryte funkcje, które mogą poprawić jakość transmisji strumieniowej, a nawet dają szansę zagrania w niesamowite gry zamiast oglądania filmu lub programu. Poniżej znajdziesz trzy funkcje serwisu Netflix, z których (prawdopodobnie) nie korzystałeś, a naprawdę powinieneś.
Przeczytaj: Netflix: Wprowadź te kody i znajdź ukryte filmy i seriale
Użyj kategorii, aby znaleźć ciekawe propozycje
Kategorie to jeden z najlepszych sposobów wyszukiwania treści do obejrzenia w tym serwisie. I nie chodzi tu o zakładkę „gatunki”, która grupuje treści w oparciu o niezwykle szerokie pojęcia, takie jak „komedia” czy „dramat”. Mowa o dużym wyborze kategorii treści dostosowanych do indywidualnych potrzeb widza, które mogą być sprecyzowane.
Serwis Netflix niedawno wyróżnił szereg kategorii z okazji Narodowego Dnia Streamingu, a są to m.in. krótkie filmy tzw. shortasy (trwające ok 90 minut), prawda jest dziwniejsza niż fikcja (treści oparte na prawdziwych historiach) oraz kategoria pt. „Czy potrafisz zachować tajemnicę?” (trzymające w napięciu thrillery kryminalne). Istnieją również kategorie seriali do obejrzenia w jeden wieczór lub w weekend.
Nie ignoruj gier
W ostatnich latach Netflix poczynił duże inwestycje w gry i nie są to kolejne wersje Candy Crush. Netflixowska biblioteka gier zapewnia konkurencyjnym usługom, takim jak Apple Arcade, poważną przewagę pieniężną. Do najważniejszych gier dostępnych na iOS i Androida należą Katana ZERO, Sonic Mania Plus, Football Manager Mobile, Dead Cells i Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge.
A zeszłym roku Netflix dodał do swojej kolekcji trzy klasyki z serii Grand Theft Auto, dzięki czemu za pośrednictwem serwisu można grać w GTA 3, Vice City i San Andreas.
Włącz inteligentne pobieranie
Przed podróżą bez dostępu do Wi-Fi warto pobrać ulubione programy i filmy z Netflixa. W ferworze przygotowań łatwo jednak o tym zapomnieć. Właśnie wtedy przydaje się funkcja inteligentnego pobierania.
Opcja „pobierz następny odcinek” automatycznie pobiera kolejny odcinek po zakończeniu oglądania poprzedniego, pod warunkiem, że masz połączenie z Wi-Fi. Co więcej, obejrzany odcinek zostanie usunięty, aby zwolnić miejsce na dysku.
Z kolei funkcja „pobierz dla Ciebie” automatycznie pobiera filmy i programy, które według Netflixa mogą Ci się spodobać. To świetne rozwiązanie, gdy nie masz czasu na wybór treści przed podróżą – Netflix zrobi to za Ciebie!
Funkcje na Netflixie
Przeglądaj według języka
Netflix oferuje duży wybór treści obcojęzycznych, a za pomocą narzędzia „przeglądaj według języków” przeglądanie niesamowitych filmów i programów z całego świata jest niezwykle proste.
Ta funkcja umożliwia przeglądanie treści od Indonezji po Polskę, Ukrainę po Tajlandię i dziesiątki innych krajów, w tym Japonię, Hiszpanię i Koreę. Jeśli masz problemy z napisami, możesz nawet filtrować treści międzynarodowe, korzystając z dubbingu. Jednak warto pamiętać, że oryginalna produkcja jest zawsze najlepsza.
Czytaj także: Najbardziej romantyczny film w historii? Oto porywająca historia, która skradnie ci serce, do (ponownego) obejrzenia DZIŚ na Netflixie
Używaj skrótów klawiaturowych
Jeśli regularnie oglądasz Netflixa na komputerze lub laptopie, z pewnością zechcesz poznać te przydatne skróty klawiaturowe.
Możesz nacisnąć spację, aby odtwarzać/wstrzymywać odtwarzanie oraz przewijać do przodu lub do tyłu o 10 sekund za pomocą klawiszy strzałek w lewo i w prawo. Klawisze strzałek w górę i w dół również kontrolują głośność, a jeśli chcesz szybko wyciszyć, po prostu dotknij klawisza M. Możesz także użyć klawisza F, aby rozwinąć do pełnego ekranu i wyjść z trybu pełnoekranowego za pomocą klawisza Escape.
Źródło: Netflix.com, PolishObserver.com