Przejdź do treści

Londyński ruch drogowy oficjalnie uznany za najwolniejszy na całym świecie

11/01/2024 17:00 - AKTUALIZACJA 06/05/2024 18:35

Londyn jako najwolniejsze miasto świata: Drugi rok z rzędu londyńskie drogi zostały uznane za najwolniejsze na świecie. Każdy londyńczyk, który jeździ samochodem lub jest nim wożony po mieście, powie Ci, że nie jest to najszybszy sposób transportu. Jeśli chcesz dostać się gdzieś na czas w Londynie, poruszanie się po drogach jest dość ryzykowną opcją.
SPRAWDŹ: Zmiany w podatku samochodowym. Od lipca te pojazdy będą „nie do utrzymania”

Londyn – ‘’najwolniejsze’’ miasto świata

londyn

Jak informuje portal TimeOut, powolność londyńskich dróg po raz kolejny potwierdziło nowe badanie. Firma TomTom zajmująca się technologią mapowania odkryła, że w centrum Londynu podróż na dystansie dziesięciu kilometrów zajmowała średnio 37 minut i 20 sekund w 2023 roku. Taki wynik sprawia, że ruch drogowy tego miasta uznano za najwolniejszy na całym świecie.
>>> Samochody elektryczne – czy warto w nie inwestować?

Wyniki badania zaskakują

Jak się okazuje, jest też coraz gorzej. Średni czas podróży w Londynie na dystansie dziesięciu kilometrów jest obecnie o całą minutę dłuższy niż w badaniu z 2023 roku. Londyńczycy najwyraźniej tracą średnio 148 godzin rocznie w korkach – ale, co ciekawe, nie jest to najbardziej zatłoczone miasto na świecie. Poziom zatłoczenia w Londynie (45%) jest najwyraźniej niższy niż w drugim najwolniejszym mieście na świecie, Dublinie (66%). TomTom zauważył, że londyńskie ograniczenia prędkości do 20 mil na godzinę były główną przyczyną ślimaczego tempa. Tymczasem rzecznik burmistrza Londynu podobno nazwał badanie „wprowadzającym w błąd”. Twierdzi, że „obejmuje ono jedynie analizę z bardzo małej części centrum miasta, a nie całego Londynu”. Źródło: timeout.com PolishObserver.com