Przejdź do treści

Tych urządzeń nigdy nie powinieneś odłączać od prądu. Mimo oszczędności pieniędzy

11/05/2023 07:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:05
Tych urządzeń nie wolno odłączać od prądu

Tych urządzeń nie wolno odłączać od prądu. Mimo tego, że koszty energii spadły w pierwszym kwartale 2023 roku, to ceny prądu są dalej wysokie. Niemniej jednak, nie bacząc na oszczędności, są urządzenia, których nie należy odłączać od zasilania. Oto o jakie sprzęty chodzi. 
Sprawdź: Podczas wiosennych porządków możesz zarazić się hantawirusem. Nie ma na niego leków

Tych urządzeń nie wolno odłączać od prądu

Dla niektórych rytuał przed pójściem spać wygląda tak: mycie zębów, mycie twarzy i wyłączanie sprzętów elektronicznych w całym domu. Mają nadzieję, że zaowocuje to znaczącymi oszczędnościami. Jednak niektórych urządzeń nie należy odłączać od zasilania. Czytaj: Zbadano co dzieje się z mózgiem po wypiciu alkoholu. Oto natychmiastowe i trwałe skutki

Nie każdy domniemany pożeracz prądu powinien być odłączany od prądu na noc, gdyż mogą wystąpić problemy operacyjne z urządzeniem. Takim sprzętami są przede wszystkim telewizory OLED, które oferują szczególnie dobry obraz, ale niemałe pieniądze. Po dłuższym okresie użytkowania telewizor po wyłączeniu uruchamia program pielęgnacyjny. Jeśli zostanie on przerwany przez natychmiastowe odłączenie telewizora od zasilania, istnieje ryzyko zepsucia.
Czytaj także: Te rośliny odstraszają kleszcze. Dzięki nim uchronisz swój ogród

Te sprzęty powinny być podłączone do prądu także w nocy

Wyłączanie na noc routera od internetu może prowadzić do większej oszczędności energii, jednak jeśli są do niego podłączone inne urządzenia, może to spowodować ich uszkodzenie. Jeśli router jest podłączony do inteligentnego telewizora lub podobnego urządzenia, a jest regularnie odłączany od prądu, może to oznaczać konieczność ponownego programowania przy każdym uruchomieniu. Jeśli do routera nie jest podłączone żadne inne urządzenie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby go wyłączyć.

Drukarki atramentowe również powinny być podłączone do źródła zasilania. Głowica drukująca jest czyszczona automatycznie po starcie. Zużywa dużo atramentu i dlatego powinno być wykonywane tylko wtedy, gdy jest naprawdę brudne. W przeciwieństwie do tych trzech urządzeń, kable do ładowania lub wiele urządzeń kuchennych powinno być odłączanych od zasilania, gdy nie są używane. Te nadal zużywają dużo energii elektrycznej w trybie czuwania.
Czytaj także: Pestycydy w truskawkach. Tych owoców nie należy kupować

Źródło: HNA, LifeIsGreen