Przejdź do treści

Trwa pilne wycofanie kosmetyków do makijażu znanej i lubianej przez miliony kobiet firmy

01/06/2023 14:56 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:05
Trwa pilne wycofanie kosmetyków ze sprzedaży

Trwa pilne wycofanie kosmetyków ze sprzedaży. Znany na całym świecie producent kosmetyków informuje o trwającym wycofaniu jednego z produktów. Wykryto w nich niebezpieczne zarazki. Tych produktów nie można już używać!
PRZECZYTAJ: Chemiczne substancje wykryte w ubraniach odzieżowego giganta. „Limity przekraczane stukrotnie”

Trwa pilne wycofanie kosmetyków ze sprzedaży

Firma Cosnova GmbH informuje o natychmiastowym wycofaniu jednego ze swoich produktów do makijażu. W trakcie kontroli jakości w korektorze do twarzy firmy Essence wykryto zanieczyszczenia mikrobiologiczne. „Wykryto zarazki wodne i środowiskowe, które w pewnych okolicznościach – szczególnie u osób osłabionych (immunologicznie) – mogą wywoływać choroby” – czytamy w oświadczeniu firmy. PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Połączenia głosowe WhatsApp. Uważaj na te koszty!

Te produkty podlegają wycofaniu

  • Produkt: Essence CAMOUFLAGE+ MATT korektor w kolorze 50 (warm toast)
  • Producent: Cosnova GmbH
  • Powód wycofania: Zanieczyszczenie mikrobiologiczne
  • Identyfikacja partii: Partia 0DBCB i 0DBCA koloru 50

Klienci nie powinni używać tego produktu

Producent prosi swoich klientów o „zaprzestanie używania Essence Camouflage+ Matt Concealer w kolorze 50 i zniszczenie go lub zwrócenie do sklepu, w którym został zakupiony w celu uzyskania zwrotu pieniędzy” – informuje Cosnova GmbH w swoim oświadczeniu. Czytaj także: Insekty w słodyczach, które uwielbiają nasze dzieci. Nauczmy się czytać etykiety!

Korektory Essence firmy Cosnova GmbH są sprzedawane w dużych drogeriach, takich jak Rossmann, DM. Odpowiedni „numer partii znajduje się na spodzie butelki, numer koloru znajduje się na etykiecie EAN”.

źródło: Essence.eu, PolishObserver.eu