Przejdź do treści

Tragedia w Ilkeston: Kierowca vana wjechał w grupę ludzi, nie żyje 26-latek

18/12/2023 11:58 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:03

Wielka Brytania: Tragedia w Ilkeston – Do zdarzenia doszło w godzinach porannych w sobotę (16 grudnia). 27-letni Zac Newman wjechał vanem w grupkę ludzi składającą się z trzech mężczyzn. Samuel Wilson (26 lat) został potrącony śmiertelnie. Kierowcę vana oskarżono o morderstwo i usiłowanie zabójstwa, a także o umyślne spowodowanie obrażeń ciała.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Brutalny atak na kobietę w ciąży. Została wielokrotnie dźgnięta nożem na ulicy

Ogromna tragedia w Ilkeston

Samuel Wilson, z Long Eaton, został potrącony przez pojazd wraz z dwoma innymi mężczyznami w Ilkeston tuż po 2 nad ranem w sobotę (16 grudnia). Zmarł na miejscu zdarzenia, podczas gdy pozostałe ofiary przewieziono do szpitala, z którego już je wypisano. Policja Derbyshire poinformowała, że Zaca Newmana oskarżono o morderstwo, umyślne zranienie i usiłowanie zabójstwa. 27-latek z The Crescent, Stapleford, pojawi się dziś w Sądzie Magistrackim Southern Derbyshire.

Trudne pożegnanie z ofiarą wypadku

Siostra Wilsona powiedziała, że „nie ma słów”, by opisać stratę ich rodziny. „Nasze serca złamały się już na zawsze i nie ma słów, by opisać ogromną pustkę, jaka w nas pozostanie” – napisała na internetowej stronie zbiórki pieniędzy JustGiving. Dla rodziny zmarłego zebrano już ponad 7 000 funtów.

Klub piłkarski Curzon AFC, w którym grał Wilson, również wyraził ból po stracie kolegi na Facebooku. W poście czytamy: „Z bólem serca musimy podzielić się wiadomością, że nasz miły, kochający, zabawny, utalentowany numer 12 i gracz ubiegłego sezonu Sam Wilson, zginął tragicznie dziś w porannych godzinach. Straciliśmy nie tylko zawodnika, straciliśmy przyjaciela, brata, syna, chłopaka i dobrego człowieka. Sam, kochamy cię i wszyscy będziemy za tobą tęsknić – od wszystkich w AFC Curzon”. Źródło: news.sky.com PolishObserver.com

Tagi: