Przejdź do treści

5 sposobów na tańsze bilety kolejowe w Anglii

07/03/2024 18:50 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:02

Tanie bilety kolejowe w Anglii – jak je zdobyć? Od 10 marca 2024 roku ceny biletów kolejowych wzrosną nawet o 4,3%. Podwyżki nastąpią po tym, jak pasażerowie przez ostatnie 18 miesięcy musieli radzić sobie z zakłóceniami w funkcjonowaniu transportu kolejowego, które były następstwem strajków pracowników kolei. Jak informuje BBC, istnieje jednak kilka sposobów, jak zaoszczędzić na zakupie biletu kolejowego.
Przeczytaj koniecznie: Ryanair ogranicza loty do Polski: zmiany w rozkładzie i zawieszone połączenia na ważnych trasach

Tanie bilety kolejowe w Anglii – 5 sposobów, aby je zdobyć

1. Kup bilet wcześniej

W Anglii bilety kolejowe można kupić zazwyczaj na 12 tygodni przed podróżą, a w niektórych sytuacjach nawet już 24 tygodnie przed wyjazdem. Bilety kupione z wyprzedzeniem są znacznie tańsze. Wciąż pozostaje możliwość zakupu na godzinę przed planowanym odjazdem. Niektóre aplikacje na telefon, dzięki którym możliwy jest zakup biletów mogą wysyłać użytkownikom powiadomienia jak tylko zostanie umożliwiony zakup biletów na trasę, którą są zainteresowani.
Przeczytaj koniecznie: 5 najlepszych tras na wycieczki samochodowe po Wielkiej Brytanii

2. Podziel podróż na kilka biletów

Podzielenie podróży na kilka biletów pozwala zaoszczędzić na kosztach, nawet podróżując tym samym pociągiem. Dzieli się podróż na etapy, kupując bilety na poszczególne odcinki między stacjami, na których i tak planujesz się zatrzymać. Według serwisu Split My Fare, klienci mogą średnio zaoszczędzić około 26%. Należy jednak pamiętać, że nie na każdej trasie jest to możliwe. Czytaj dalej poniżej

3. Korzystaj z biletów elektronicznych

Używanie biletu w formie elektronicznej często pozwala na oszczędności. Wiąże się to z początkowymi kosztami zakupu karnetów, ale zazwyczaj inwestycja ta szybko się zwraca. Dostępne są różnego typu karnety: krajowe, regionalne, studenckie, a także dla seniorów.
Przeczytaj: Emerytura z UK dla Polaków. Po tylu latach pracy w tym kraju otrzymasz brytyjską emeryturę

4. Podróżuj w grupie

Podróżowanie w grupie od 3 do 9 osób dorosłych poza godzinami szczytu może pozwolić na znaczne oszczędności, umożliwiając zakup biletów za jedną trzecią standardowej ceny. W Londynie dostępne są również bilety grupowe, ale stacja docelowa na bilecie musi znajdować się w strefach taryfowych od 1 do 9.
Przeczytaj: Jeden dzień w Londynie. Najciekawsze zabytki stolicy Anglii, które musisz zobaczyć! [FOTO]

5. Bilety kolejowe z elastyczną datą podróżą

Elastyczny bilet sezonowy pozwala na podróż w wybranych 8 dniach w ciągu 28-dniowego okresu, bez konieczności wcześniejszego określania daty podróży. Może to pozwolić na oszczędności co najmniej 20% w porównaniu z ceną tradycyjnego biletu miesięcznego, co jest atrakcyjną opcją dla osób regularnie podróżujących pociągiem.
Źródło: BBC, PolishObserver.com

Tagi: