Przejdź do treści

Tania alternatywa dla kapsułek do zmywarki. Każdy ma te produkty w kuchennej szafce

26/03/2024 09:15 - AKTUALIZACJA 26/03/2024 09:15

Tania alternatywa dla kapsułek do zmywarki. Zmywarki ułatwiają czyszczenie brudnych, pokrytych jedzeniem naczyń, ale co zrobić, gdy skończy się detergent? Zamiast decydować się na ręczne zmywanie brudnych naczyń lub pędzić do najbliższego sklepu, aby kupić więcej kapsułek do zmywarki, możesz przygotować prostą, dwuskładnikową alternatywę detergentu.

Tania alternatywa dla kapsułek do zmywarki

Prawdopodobnie masz już wszystkie elementy potrzebne do wykonania zamiennika. Wystarczy płyn do naczyń i soda oczyszczona. Poniżej wyjaśnimy dwuetapowy proces tworzenia własnego detergentu.

Zacznij od umieszczenia kilku kropli płynu do mycia naczyń w otworze na detergent. Następnie wypełnij szczelinę do końca miarką sody oczyszczonej. Zamknij otwór i uruchom zmywarkę jak zwykle. I to naprawdę wszystko. To takie proste.

Może się to wydawać zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, ale połączenie sody oczyszczonej i płynu do mycia naczyń naprawdę działa. Cykl zmywarki jest już sam w sobie prosty: czyści za pomocą gorącej wody i środka czyszczącego, więc nawet zastępczy detergent będzie działał dobrze, ponieważ reszta cyklu działa jak zwykle. Soda oczyszczona szczególnie skutecznie usuwa resztki jedzenia i dezynfekuje, ponieważ jest naturalnym, delikatnym środkiem czyszczącym, a jednocześnie wystarczająco ściernym, aby usunąć przyklejone jedzenie. Chociaż ta metoda jest już sprawdzona, należy pamiętać o kilku zastrzeżeniach.

  • Ważne jest, aby trzymać się kilku – około trzech lub czterech małych kropli płynu do naczyń w stosunku do sody oczyszczonej. Zbyt duża ilość płynu do naczyń może wytworzyć przytłaczającą ilość piany, która może wylać się ze zmywarki na podłogę w kuchni.
  • Staraj się nie przepełniać zmywarki. Jeśli jest załadowana do pełna, sprawdź, czy jest kilka rzeczy, które możesz umyć ręcznie, aby upewnić się, że inne przedmioty zostaną jak najlepiej wyczyszczone.
  • Ponadto, nie warto używać sody oczyszczonej w każdym cyklu. Mimo że soda oczyszczona ma łagodne właściwości ścierne, po kilku myciach możesz zacząć zauważać rysy na naczyniach i szklankach.
  • Chociaż nie może to być stały zamiennik zwykłych saszetek z detergentem do zmywarek, jest to przydatna sztuczka, którą można wyciągnąć, gdy jesteś w trudnej sytuacji i po prostu nie możesz pobiec do sklepu.
    Przeczytaj także: Rób to raz w miesiącu, a twoja zmywarka będzie wolna od kamienia
    Źródło: Cnet.com, PolishObserver.com