Przejdź do treści

Jakiej emerytury i pensji potrzebują Amerykanie, aby “spokojnie żyć”

06/11/2023 16:05 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08

Stany Zjednoczone – Ile powinna wynosić pensja i emerytura, aby żyło się komfortowo? Oczekiwania Amerykanów na ten temat są dość wysokie. Mają one źródło w wysokiej inflacji, która sięgnęła poziom aż 9,1% w czerwcu 2022 roku. Oto jakich dochodów potrzebują Amerykanie i jaka poduszka finansowa ich uszczęśliwi.

Według badań, wielu Amerykanów skarży się na brak tego, czego naprawdę potrzebują. Dzieje się tak nawet mimo tego, że tempo wzrostu cen spadło – wskaźnik CPI wzrósł o 3% w porównaniu z czerwcem 2022 r.

Takich dochodów potrzebują Amerykanie

W czerwcu firma Bankrate przeprowadziła badanie na grupie ponad 2500 dorosłych Amerykanów. Zdaniem ankietowanych, musieliby oni zarabiać średnio 233 000 dolarów rocznie, aby czuć się komfortowo i bezpiecznie pod względem finansowym. Liczba ta wzrasta, gdy mowa jest o byciu bogatym. Obywatele USA mogliby nazwać się „bogatymi” dopiero wtedy, gdy zarabialiby 483 000 USD rocznie. Nastroje Amerykanów powiązane są bezpośrednio z wysoką inflacją.

A jakiej poduszki finansowej potrzebowaliby Amerykanie, aby spokojnie przejść na emeryturę? Według badania przeprowadzonego przez Northwestern Mutual, obywatele USA myślą o kwocie w wysokości 1,27 miliona dolarów. W zeszłym roku kwota ta wynosiła 1,25 miliona.

Zdaniem Alapa Patela, doradcy zarządzania majątkiem z Northwest Mutual, zmiana oczekiwań emerytalnych Amerykanów nie powinna nikogo dziwić. Koszty utrzymania rosną, co przekłada się na potrzeby finansowe. Wizja wzrostu cen do czasów przejścia na emeryturę przeraża niejednego przyszłego emeryta. Źródło: USA Today, PolishObserver.com