Przejdź do treści

Świąteczny klimat w sklepach właśnie nastąpił. Brytyjskie supermarkety oferują już bożonarodzeniowe artykuły

11/08/2023 11:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04
Swiateczny klimat w sklepach

Świąteczny klimat w sklepach. Supermarkety w całej Wielkiej Brytanii zaszokowały kupujących, zapełniając półki świątecznymi produktami spożywczymi, napojami i nie tylko. Warto jednak zaznaczyć, że okres rozpoczęcia oferty bożonarodzeniowej jest naprawdę wczesny. Przed nami jeszcze kilka tygodni letnich wakacji szkolnych.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Koniec z plastikowymi butelkami. Lotnisko w Los Angeles wprowadza zakaz sprzedaży jednorazowych butelek

Świąteczny klimat w sklepach

Według relacji Daily Mail, wiele brytyjskich sklepów ogłosiło już swoje świąteczne kolekcje na 2023 rok. Sklepy oferują szeroką różnorodność dań, w tym również opcje dla wegan. Poza tym jest oczywiście mnóstwo słodyczy. Pudełka z czekoladami Celebrations, Quality Street i Roses, produkty Cadbury, takie jak śnieżne kuleczki, puddingi i renifery…Wszystko to można już znaleźć na sklepowych półkach. Pogoda z pewnością wydaje się jesienna, jednak mimo to wielu kupujących jest zdezorientowanych towarami. Mówią, że tak wczesna pora na oferty świąteczne jest zaskakująca, tym bardziej, że nie ma jeszcze nawet Halloween.
Sprawdź: Przestępstwa w sklepach Co-op. Odnotowuje się tam coraz więcej kradzieży i innych zachowań antyspołecznych

Dlaczego sklepy wystawiają tak szybko ofertę świąteczną?

Waitrose upatruje powodu tak prędkiego wystawienia ofert świątecznych w sklepach w faktycznych potrzebach klientów. Twierdzi, że sprytni kupujący przygotowują się z wyprzedzeniem, ponieważ liczba wyszukiwań „pomysłów na świąteczną kolację” na Waitrose.com wzrosła o 51% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. W celu rozłożenia kosztów okresu świątecznego mrożone warzywa i potrawy na przyjęcia będą więc dostępne w magazynie od sierpnia.
PRZECZYTAJ TAKŻE: To miasto na południu Jersey oficjalnie zmienia nazwę na Monsterville w październiku każdego roku. Oto o jakie miasto chodzi

Źródło: dailymail.co.uk PolishObserver.com