Przejdź do treści

Dwie masowe strzelaniny w Lewiston w stanie Maine. Co najmniej 22 osoby straciły życie, dziesiątki rannych

26/10/2023 13:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08
Strzelaniny masowe w stanie Maine

Strzelaniny masowe w stanie Maine. W środę, 25 października, co najmniej 22 osoby zginęły, a dziesiątki zostało rannych w strzelaninach, które miały miejsce w dwóch lokalizacjach w Lewiston w stanie Maine – w kręgielni i restauracji.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Makabryczny karambol na autostradzie. 7 osób nie żyje, ponad 25 zostało rannych w wyniku zderzenia 158 pojazdów

Strzelaniny masowe w stanie Maine: co się wydarzyło? 

Te dwie masowe strzelaniny w Lewiston, które miały miejsce w środę wieczorem, wstrząsnęły małym miastem w Nowej Anglii. Lewiston to drugie co do wielkości miasto stanu, położone około 90 km na północ od Portland. Na chwilę obecną trwa obława na napastnika, którego uwieczniły kamery bezpieczeństwa. Dwie strzelaniny – według policji – miały miejsce w Sparetime Recreation, kręgielni przy Mollison Way oraz w restauracji Schemengees Bar & Grille przy Lincoln Street. Urzędnicy stanowi twierdzą, że strzelanina rozpoczęła się około 18:56 czasu wschodniego. Naoczni świadkowie opisali, jak widzieli ludzi uciekających z kręgielni.
>>> Zamieszki w USA w związku z imprezami halloweenowymi: Doszło do strzelanin i bójek, są ofiary śmiertelne

Policja zna podejrzanego

Policja w Lewiston zidentyfikowała 40-letniego Roberta C. z Bowdoin jako osobę podejrzana. Ponadto policja twierdzi, że należy go „uznać za uzbrojonego i niebezpiecznego”. Funkcjonariusze organów ścigania w stanie Maine twierdzą, że Robert jest certyfikowanym instruktorem broni palnej i członkiem Rezerwy Armii Stanów Zjednoczonych. Podejrzany groził niedawno strzelaniną w siedzibie Gwardii Narodowej w Saco w stanie Maine. Zgłaszał też problemy psychiczne, w tym słyszenie głosów – podają urzędnicy. Biuro szeryfa  opublikowało zdjęcia „podejrzanego w celu identyfikacji”. Osoba była widziana w brązowym ubraniu, trzymająca karabin szturmowy o dużej mocy. Policja udostępniła także zdjęcie poszukiwanego pojazdu – małego białego SUV-a z przednim zderzakiem, który prawdopodobnie jest pomalowany na czarno. Jak potwierdziła policja stanu Maine, jest to samochód podejrzanego. 

Co więcej, powiedziała rzeczniczka policji stanowej, policja stanowa New Hampshire pomaga w poszukiwaniach podejrzanego, włączając w to helikoptery. Ponadto Rzecznik Departamentu Sprawiedliwości powiedział CNN, że: „Federalne organy ścigania pomagają naszym stanowym i lokalnym partnerom w zakresie egzekwowania prawa w Lewiston w stanie Maine.”

Strzelaniny masowe w stanie Maine: Ludność się ukrywa

Osoba powiązana ze strzelaninami jest wciaz poszukiwania, dlatego policja prosi mieszkańców miasteczka i okolic o pozostanie w domach. Także szkoły publiczne w Lewiston i w pobliskich dzielnicach odwołują zajęcia w czwartek. Źródło: CNN.com, sparetimerec.com, PolishObserver.com

Tagi: