Przejdź do treści

Stany Zjednoczone zezwoliły na sprzedaż mięsa wyhodowanego w laboratorium

12/07/2023 17:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08
Stany Zjednoczone po raz pierwszy zezwoliły na sprzedaż mięsa wyhodowanego w laboratorium

Stany Zjednoczone po raz pierwszy zezwoliły na sprzedaż mięsa wyhodowanego w laboratorium, stając się drugim krajem na świecie, który podjął taką decyzję. Amerykański Departament Rolnictwa wydał ostateczne zezwolenie dwóm firmom z Kalifornii, Upside Foods i Good Meat, na sprzedaż mięsa kurczaka wyhodowanego z komórek zwierzęcych. Obie firmy ogłosiły tę wiadomość 21 czerwca.
Czytaj także: Praca z Chatem GPT. Te stanowiska oferują naprawdę wysokie zarobki

Josh Tetrick, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Good Meat, określił tę decyzję jako ważny moment dla firmy, branży i systemu żywnościowego. Dotychczas mięso hodowane w laboratoriach było zatwierdzone jedynie w Singapurze, ale teraz zostało zatwierdzone do sprzedaży w największej gospodarce świata – Stanach Zjednoczonych.
PRZECZYTAJ TAKŻE: W tym stanie będzie można kupić marihuanę w aptece

Stany Zjednoczone zezwoliły na sprzedaż mięsa wyhodowanego w laboratorium

Upside Foods stwierdziło, że to początek nowej ery. Uma Valeti, szefowa firmy, ogłosiła na Twitterze, że ta zgoda zasadniczo zmieni sposób, w jaki mięso trafia na nasze stoły.

Proces produkcji mięsa w laboratorium polega na pobraniu komórek macierzystych od żywych zwierząt i umieszczeniu ich w specjalnym płynie hodowlanym, zawierającym tłuszcze, aminokwasy, witaminy, minerały i cukry. Komórki rozmnażają się i rosną, tworząc tkankę mięśniową.

Początkowo mięso hodowane w laboratorium będzie dostępne tylko w restauracjach, według producentów. Nie wiadomo jeszcze, czy produkty te trafią również na rynek europejski.

Czytaj także: Imigranci obawiają się nowego testu na obywatelstwo USA. „Wyższy poziom i trudniejsze pytania”

CHIP.de, PolishObserver.com

Tagi: