Przejdź do treści

Siedmiolatek zginął po zderzeniu z wózkiem golfowym. Pojazdem kierował 3-letni brat ofiary

19/07/2023 17:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08
Siedmiolatek zginął po zderzeniu z wózkiem golfowym. Kierował nim jego 3-letni brat

Siedmiolatek zginął po zderzeniu z wózkiem golfowym. Do wypadku doszło w amerykańskim stanie Floryda w poniedziałek po południu. Każdego roku w USA tysiące dzieci odnosi obrażenia w wypadkach z udziałem takich pojazdów. Tym razem za kierownicą znajdował się 3-letni brat ofiary.
Czytaj także: 12-latka oblała kwasem dziewczynkę na placu zabaw. Podżegała ją do tego matka

Siedmiolatek został tak ciężko ranny, że zmarł niedługo po przetransportowaniu do szpitala. Według „People”, to trzyletni brat ofiary prowadził wózek golfowy na prywatnej posesji w Fort Myers i uderzył w siedmiolatka podczas skręcania.

Siedmiolatek zginął po zderzeniu z wózkiem golfowym. Kierował nim jego 3-letni brat

Jak podaje CNN, trzylatek nie odniósł żadnych obrażeń. Dokładne okoliczności wypadku są nadal niejasne, a policja prowadzi dochodzenie. Według rzecznika Florida Highway Patrol, nie wiadomo, czy dzieci były pod nadzorem rodziców w momencie kolizji.

Nowe prawo dotyczące korzystania z wózków golfowych

Wózki golfowe są najwyraźniej problemem nie tylko na Florydzie. CNN cytuje badania Amerykańskiej Akademii Pediatrii (AAP), według których ponad 6500 dzieci odnosi obrażenia w wypadkach z udziałem wózków golfowych każdego roku. Ponad połowa z nich to dzieci poniżej dwunastego roku życia.
Czytaj także: Pasażerka samolotu przejęła stery samolotu po tym, jak pilot zemdlał. Udało jej się wylądować

Zaledwie kilka miesięcy temu gubernator Florydy Ron DeSantis podpisał ustawę zabraniającą „osobie poniżej 18 roku życia prowadzenia wózka golfowego na niektórych drogach, chyba że posiada ona pozwolenie na naukę lub ważne prawo jazdy„. Na Florydzie nastolatki w wieku 15 lat i starsze mogą uzyskać prawo jazdy za zgodą rodziców. Nowa ustawa HB 949 wchodzi w życie 1 października

Der Spiegel, PolskiObserwator.de

Tagi: