Przejdź do treści

Rosja: Kolejne ograniczenia dotyczące społeczności LGBTQ+. Zmiana płci stała się zakazana

26/07/2023 16:43 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04
Zakaz zmiany płci w Rosji

Zakaz zmiany płci w Rosji: Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w poniedziałek nową ustawę, która stanowi ostatni krok w kierunku delegalizacji procedur potwierdzających płeć. To paraliżujący cios dla i tak już osłabionej społeczności LGBTQ+ w Rosji.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Banki będą mogły zamykać konta z powodu poglądów

Zakaz zmiany płci w Rosji

Ustawa została jednogłośnie zatwierdzona przez obie izby parlamentu. Zakazuje wszelkich „interwencji medycznych mających na celu zmianę płci”, a także zmiany płci w oficjalnych dokumentach i rejestrach publicznych. Jedynym wyjątkiem będzie interwencja medyczna w celu leczenia wad wrodzonych.
Ustawa unieważnia również małżeństwa, w których jedna z osób zmieniła płeć i zakazuje osobom transpłciowym zostania rodzicami zastępczymi lub adopcyjnymi.
Wprowadzane ograniczenia związane są z poglądami rządu, który twierdzi, że takie przepisy mają chronić Rosję przed „zachodnią ideologią antyrodzinną’’.
Czytaj także: ,,Byłem martwy przez 90 minut”. Szokująca historia 61-letniego mężczyzny

Ograniczenia w stosunku do społeczności LGBTQ+

Treści dotyczące społeczności LGBTQ+, w tym zmiany płci, surowo zakazuje się w Rosji. Prawo zabrania również rozpowszechniania informacji „mogących wywołać chęć zmiany płci” wśród nastolatków. Istnieją także służby, mający za zadanie wychwytywać, rejestrować i blokować wszelkie informacje na ten temat. Za ‘’propagandę LGBTQ+’’ czy jakiekolwiek treści budzące skojarzenia ze zmianą płci grożą wysokie grzywny.

Źródło: news.yahoo.com PolskiObserwator.de