Przejdź do treści

Limity na przewóz alkoholu i wyrobów tytoniowych do USA. Oto ile można wwieźć do Stanów Zjednoczonych Ameryki w 2023 roku

21/10/2023 10:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08
Limity na przewóz alkoholu i wyrobów tytoniowych do USA

Przewóz alkoholu i papierosów do USA. Podróżując do Stanów Zjednoczonych Ameryki, podobnie jak w przypadku innych krajów, należy pamiętać o obowiązujących limitach dotyczących przewozu papierosów i alkoholu. Jeżeli się do nich nie zastosujemy, grożą nam poważne konsekwencje.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Kalifornia wprowadza zakaz niektórych substancji w żywności

W ostatnich latach znacznie wzrosła liczba Polaków odwiedzających Stany Zjednoczone. 11 listopada 2019 roku Polska została włączona do ruchu bezwizowego, ale mimo to przed wjazdem należy dopełnić kilku formalności. Niezależnie od celu podróży, ważne jest, aby zapoznać się także z aktualnie obowiązującymi zasadami dotyczącymi przewozu rzeczy.
>>> Zamieszki w USA w związku z imprezami halloweenowymi: Doszło do strzelanin i bójek, są ofiary śmiertelne

Przewóz alkoholu i papierosów do USA: alkohol

Ilość alkoholu, jaką możemy zabrać ze sobą do USA, nie może przekraczać „ilości przeznaczonej do użytku własnego”. Regulacje określają „użytek własny” jako 1 litr na osobę. Nie istnieje podział na rodzaje alkoholi. Do USA możemy zabrać także alkohol własnego wyrobu – musi być jednak odpowiednio opisany na etykiecie. Trzeba też pamiętać, ze niektóre Stany maja własne, bardziej zaostrzone przepisy, dlatego przed każda podróżą zaleca się skonsultowanie oficjalnej strony Cbp.com. W ten sposób unikniecie przykrej niespodzianki w postaci opłaty celnej.

WAŻNE: Alkohol do Stanów Zjednoczonych wwieźć może tylko osoba pełnoletnia, czyli taka, która według tamtejszego prawa ukończyła 21 lat.

Przewóz alkoholu i papierosów do USA: wyroby tytoniowe

Do USA można wwieźć kolejno:

  • Papierosy – maksymalnie 200 sztuk na osobę
  • Cygara – maksymalnie 100 sztuk na osobę
  • Tytoń – ilość „na użytek własny”

Za większą ilość wyrobów tytoniowych trzeba uiścić opłatę celną.

Przed wyjazdem do USA zapoznaj się także z aktualnymi zasadami dotyczącymi podróży na stronie U.S. Customs and Border Protection. Źródło: Cbp.com, PolishObserver.com

Tagi: