Przejdź do treści

Spełniła się przepowiednia Baby Wangi na 2024 rok

10/04/2024 10:47 - AKTUALIZACJA 10/04/2024 11:25

Niezależnie od tego, czy wierzysz we wróżki i ich zdolność do przepowiadania przyszłości, czy też nie: musisz przyznać, że jest to interesujący temat. Zaciekawienie wzbudza przede wszystkim wtedy, gdy prognozy rzeczywiście się sprawdzają. Jedną z najbardziej znanych jasnowidzek na świecie jest Baba Wanga, bułgarska mistyczka, która przed śmiercią w 1996 roku przewidziała wydarzenia na każdy rok do 5079 roku. Miała przewidzieć m.in. ataki z 11 września, Brexit i datę własnej śmierci. Istnieje też kilka przepowiedni Wangi na 2024 rok, a jedna z nich właśnie się spełniła.

Przepowiednia Baby Wangi na 2024 rok

W tym roku medium przewidziała, że świat dokona ogromnych przełomów medycznych i technologicznych – co już nastąpiło.

Zaledwie kilka miesięcy po rozpoczęciu roku naukowcy poczynili już postępy w medycynie, tak jak przewidziała Baba Wanga. Niedawno potwierdzono, że trwają prace nad szczepionką na raka płuc. Naukowcy z University of Oxford, University College London i Francis Crick Institute połączyli siły, aby pracować nad projektem znanym jako „LungVax” po tym, jak otrzymali 17 milionów funtów od głównych brytyjskich organizacji charytatywnych, które pomogą im sfinansować 3000 preparatów. To nie wszystko, ponieważ naukowcy z Rosji również pracują nad podobnym pomysłem. Władimir Putin powiedział wcześniej prasie, że rosyjscy naukowcy „są bardzo blisko” stworzenia „tak zwanych szczepionek przeciwnowotworowych i leków immunomodulujących nowej generacji” – choć nie określił rodzajów raka, których dotyczyłby ten przełom. „Mam nadzieję, że wkrótce będą one skutecznie wykorzystywane jako metody indywidualnej terapii” – dodał wówczas.
Czytaj także: Przerażająca przepowiednia Nostradamusa dotycząca Karola III. „Nadchodzi abdykacja króla”

Kryzys gospodarczy

Baba Wanga przewidziała również, że w 2024 r. „staniemy w obliczu kryzysu gospodarczego” – i miała rację, ponieważ zarówno Wielka Brytania, jak i Japonia zmagają się właśnie z tym problemem.

Urząd Statystyczny potwierdził, że produkt krajowy brutto (PKB) spadł o więcej niż oczekiwano 0,3% w ciągu trzech miesięcy do grudnia w Wielkiej Brytanii. Jest to wynikiem „spadku we wszystkich głównych sektorach gospodarki i załamania sprzedaży detalicznej”. W Japonii jen znajduje się obecnie na rekordowo niskim poziomie od 34 lat, osłabiając się do 151,97 w stosunku do dolara amerykańskiego. Kraj ten spadł na czwarte miejsce w globalnej klasyfikacji, wyprzedzony przez Niemcy, które zajmują trzecią pozycję.
Przeczytaj też: Najstarszy mężczyzna na świecie i sekret jego długowieczności: „Oto co jem i ile piję”  [WIDEO]
Źródło: Mirror.co.uk, PolishObserver.com