Przejdź do treści

Tych trzech rzeczy nie pakuj do bagażu podręcznego jeśli lecisz tanią linią lotniczą. Możesz za nie słono ZAPŁACIĆ

11/04/2024 19:06 - AKTUALIZACJA 06/05/2024 18:34
Przedmioty w bagażu podręcznym - tych nigdy nie pakuj

Przedmioty w bagażu podręcznym – tych nigdy nie pakuj. Ekspert ds. podróży ostrzega pasażerów podróżujących tanimi liniami lotniczymi, aby unikali pakowania tych trzech przedmiotów do bagażu podręcznego, ponieważ można za nie słono zapłacić.

Pasażerowie latający tanimi liniami takimi jak Ryanair, easyJet, czy uwielbiany przez Polaków Wizzair mogą w pełni skorzystać z wyjątkowo tanich lotów, pod warunkiem, że zdecydują się na podróż wyłącznie z bagażem podręcznym. Jednak problem tych linii lotniczych, podobnie jak wielu innych tanich przewoźników, polega na tym, że za zabranie większej torby podręcznej lub bagażu rejestrowanego trzeba dodatkowo zapłacić.

Co się stanie, jeśli pojawisz się na lotnisku z bagażem przekraczającym przysługujący Ci limit? Możesz spotkać się z ogromnymi opłatami dodatkowymi.

Przedmioty w bagażu podręcznym – tych nigdy nie pakuj

Przedmioty w bagażu podręcznym - tych nigdy nie pakuj

Matthew Corrigan, dyrektor generalny Trtl Travel, wyjaśnił, że jednym z najlepszych sposobów maksymalnego wykorzystania limitu bagażu i uniknięcia w ten sposób dodatkowych opłat jest strategiczne podejście do pakowania. „Linie lotnicze takie jak Ryanair, British Airways, easyJet i Jet2 czyhają na pasażerów z bagażem podręcznym” – powiedział.

W ostatnich latach wiele linii lotniczych ograniczyło ilość bagażu podręcznego, jaki pasażer może wnieść na pokład. Na przykład w Ryanair pasażerom przysługuje teraz tylko jedna mała sztuka bagażu na osobę.
Przeczytaj koniecznie: Przepisy Ryanair dotyczące bagażu rejestrowanego. Jeden błąd może SKUTKOWAĆ odmową wpuszczenia na pokład samolotu

„Jedną z głównych wad wyjeżdżania na wakacje tylko z torbą podręczną jest znacznie mniej miejsca na rzeczy” – stwierdził Matthew.

Zdaniem eksperta oznacza to pozostawienie niektórych przedmiotów codziennego użytku, które mogą zajmować dużo miejsca lub spowodować, że nasz bagaż będzie za duży.

Tych trzech rzeczy nigdy nie pakuj do bagażu podręcznego

Matthew wyjaśnił: „Unikaj pakowania przedmiotów, takich jak suszarki do włosów, ręczniki i przybory toaletowe. Zabieraj ze sobą tylko te rzeczy, których będziesz używać”.

Chociaż ręczniki, szampon i suszarki do włosów mogą być czymś, czego używasz codziennie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że tam gdzie jedziesz, zostanie Ci to zapewnione. Przed wylotem warto sprawdzić to dzwoniąc do hotelu lub innego miejsca noclegowego. Należy pamiętać, że przybory toaletowe można również łatwo kupić na miejscu.

Jeśli wybierasz się do miejsca, gdzie są niższe temperatury, ekspert radzi by kurtkę, czy swetry nie wkładać do bagażu podręcznego. Zawsze możesz założyć płaszcz, a jeśli na lotnisku zrobi się za gorąco, po prostu go zdjąć. Nie będzie liczony jako sztuka bagażu, jeśli zechcesz wrzucić go do schowka nad głową po wejściu na pokład. „Najlepiej ubrać duże rzeczy, takie jak swetry i płaszcze, zamiast je pakować. Dzięki temu oszczędzamy miejsce i nie zmarzniemy podczas lotu” radzi Matthew. źródło: Express.co.uk, PolishObserver.com

Tagi: