Przejdź do treści

Polarne powietrze powraca do Europy. Ostrzeżenie pogodowe dla Wielkiej Brytanii i Niemiec

22/03/2024 11:25 - AKTUALIZACJA 22/03/2024 11:25

Prognoza pogody od 22 marca 2024 Polarne powietrze powraca do Wielkiej Brytanii i Niemiec. Obszar niskiego ciśnienia, który obejmie część Europy, przyniesie deszcze i gwałtowne ochłodzenie. Nick Finnis, meteorolog z Netweather, ostrzega, że w UK zimowa pogoda będzie panować aż do Wielkanocy.

Prognoza pogody od 22 marca 2024 – ostrzeżenie pogodowe dla Wielkiej Brytanii i Niemiec

Aktualne mapy pogodowe pokazują zmianę wzorców pogodowych w Wielkiej Brytanii już od wczesnego poranka w sobotę, 22 marca, kiedy to w centralnej Szkocji temperatura spadnie do 0°C w nocy, a w ciągu dnia wzrośnie tylko o 5°C. Podobnie będzie w hrabstwach takich jak Kent, Essex i w centralnym Londynie w niedzielę, gdzie temperatura nie przekroczy 4°C.

Warunki pogodowe mają się pogorszyć w poniedziałek, 25 marca, gdy temperatury spadną do 2°C, co stworzy scenariusz, który wielu kojarzyłoby raczej ze styczniem lub lutym. Ta tendencja będzie kontynuowana w większej części Anglii przez cały następny tydzień, z temperaturami wzrastającymi jedynie o około 5°C w Wielki Piątek.

Polarne powietrze nadciąga do Niemiec

W najbliższych dniach pogoda również pogorszy się w Niemczech. Niemiecka Służba Meteorologiczna (DWD) prognozuje, że w najbliższy weekend temperatury wyniosą maksymalnie 10 stopni Celsjusza.

Oprócz chłodniejszych temperatur, DWD spodziewa się również w weekend opadów deszczu i gradu. W górach może również padać śnieg. W sobotę i niedzielę mogą pojawić się również sporadyczne, krótkie burze. Nocą temperatury spadną do jednego stopnia. Możliwe są też przygruntowe przymrozki i gołoledź na drogach.
Źródło: express.co.uk, t-online.de, PolishObserver.com