Przejdź do treści

Tysiące ofert pracy w Amazonie na Wyspach. Sprawdź, ile możesz zarobić

23/10/2023 10:47 - AKTUALIZACJA 26/10/2023 11:00
praca w Amazonie UK

Wielka Brytania: Praca w Amazonie w UK. Dobre wieści dla szukających pracy. Amazon chce zatrudnić jeszcze do końca 2023 roku 15 000 nowych pracowników. Amerykański gigant sprzedażowy zapowiedział także podwyżkę wynagrodzeń.
>>> Tyle zarabiają pracownicy sieci Aldi w UK

Praca w Amazonie w UK

W związku ze zbliżającym się szałem zakupowym przed świętami Bożego Narodzenia Amazon w Wielkiej Brytanii chce zatrudnić 15 000 pracowników. Stawka z 11,80 funtów na godzinę ma wzrosnąć do 12,15 w zależności od lokalizacji magazynu. Ponadto, do kwietnia 2024 roku stawki godzinowe wzrosną jeszcze bardziej. W nowym roku pracownicy firmy Amazon pożegnają się z godzinową stawką 12,30. Ta kwota zwiększy się do 13 funtów na godzinę. Jak twierdzi dyrektor krajowy Amazona – jest to inwestycja warta 170 milionów funtów to tak naprawdę troska o rozwój kariery pracowników.

Ogólny związek zawodowy w Wielkiej Brytanii – GMB, jest jednak innego zdania. Według nich to właśnie za ich sprawą Amazon wciela te plany w życie. Ponadto, zdaniem GMB, władze firmy mają na celu w ten sposób jedynie uspokoić wzburzone nastroje swoich pracowników, aby uniknąć protestów. Dodają też, że te działania nie rekompensują trudnych warunków pracy.
>>> Praca: 15 dobrze płatnych zawodów nawet bez wykształcenia 

W styczniu w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy pracownicy Amazona legalnie przeprowadzili strajk. Przy pomocy GMB byli w stanie złożyć wniosek o utworzenie związku zawodowego, który zostanie uznany prawnie. Ta sama sytuacja miała miejsce w Coventry, w Stanach Zjednoczonych. Firma upiera się jednak, że pracownicy nie posiadają wystarczającego poparcia w tej sprawie. Sytuacja nadal pozostaje nierozwiązana, miejmy jednak nadzieję, że kroki podjęte przez firmę przerodzą się w konkretne korzyści dla pracowników. Źródło: BBC, PolishObserver.com

Tagi: