Przejdź do treści

Popularny dyskont zamyka wszystkie swoje sklepy w USA po ponad 40 latach działalności

10/04/2024 16:42 - AKTUALIZACJA 10/04/2024 16:42

Popularny dyskont zamyka wszystkie swoje sklepy. Ubiegły rok był prawdziwą rzezią w handlu detalicznym. Częściowo spowodowane to jest pandemią koronawirusa, która zmusiła wielu mniejszych sprzedawców detalicznych do większego zadłużenia. Teraz sieć znanych dyskontów zamyka wszystkie swoje sklepy w USA.

Kryzys gospodarczy dotyka sprzedawców detalicznych

Wiele sieci handlowych podczas pandemii koronawirusa musiało przetrwać trudne miesiące, w których osiągały naprawdę bardzo ograniczone przychody. Spowodowane to było tym, że nawet podczas lockdownów nadal musieli płacić czynsz i wypłacać pensję pracownikom.

Mniejsze sieci borykały się z większymi problemami w przerwach w łańcuchach dostaw niż ich więksi rywale. Większe firmy, takie jak Walmart, Target i Dollar General, miały większą zdolność negocjowania lepszych cen nawet wtedy, gdy brakowało niektórych towarów.

Jak donosi Thestreet.com, giganci, tacy jak Costco, wynajmowały statki, aby utrzymać przewidywalne koszty. Nie będąc w stanie wykorzystać niektórych dofinansowań, na jakie mogły liczyć duże sieci, oraz mając dodatkowe zadłużenie, mniejsze sieci popadały w bankructwo.
Przeczytaj: Znana sieć sklepów odzieżowych zamyka swoje sklepy w UK. Setki osób stracą pracę

Niektórzy sprzedawcy detaliczni, w tym David’s Bridal i Party City, zdołali przeprowadzić restrukturyzację. Inni, takie jak Bed Bath and Beyond, Christmas Tree Shops i Tuesday Morning, nie podołali problemom i ogłosili upadłość. Teraz kolejna znana marka, po 60 latach działalności, postanowiła zamknąć wszystkie swoje sklepy.

Popularny dyskont zamyka wszystkie swoje sklepy w USA

99 Cents Only zamyka 371 lokalizacji. I pomimo, że może się to wydawać ogromną liczbą, w USA istnieją siecią sklepów, do którego należą m.in. Dollar General, który ma ponad 19 000 lokalizacji i Dollar Tree, który ma ponad 16 000. Posiadanie tak wielu lokalizacji daje dyskontom ogromną przewagę, jeśli chodzi o zakupy. Czytaj dalej pod zdjęciem

Popularny dyskont zamyka wszystkie swoje sklepy

„Początki sklepów 99 Cents Only sięgają lat 60. XX wieku, kiedy założyciel firmy, Dave Gold, odziedziczył mały sklep monopolowy w centrum Los Angeles i postanowił przeprowadzić test, sprzedając butelki wina po ustalonej cenie 99 centów. Był to natychmiastowy sukces. Dave pomyślał, że sprzedaż wszystkiego w sklepie za 99 centów będzie niezwykle popularna” – poinformowała firma na swojej stronie internetowej. 99 Cents Only otworzyło swój pierwszy sklep pod tą nazwą w 1982 roku

„To była niezwykle trudna decyzja i nie jest to wynik, jakiego oczekiwaliśmy lub jaki mieliśmy nadzieję osiągnąć” – powiedział tymczasowy dyrektor generalny Mike Simonic. „Niestety, ostatnie kilka lat przyniosło znaczące i trwałe wyzwania w handlu detalicznym, w tym bezprecedensowy wpływ pandemii Covid-19, zmieniający się nawyki zakupowe konsumentów, utrzymującą się inflacja i inne trudności makroekonomiczne, które znacznie utrudniły zdolność firmy do działania.”

Simonic ustąpił ze stanowiska, a firma mianowała Chrisa Wellsa, dyrektora zarządzającego w Alvarez & Marsal, na stanowisko dyrektora ds. restrukturyzacji.

Tagi: