Przejdź do treści

Tragedia na poligonie. Nie żyją dwaj polscy żołnierze

25/03/2024 20:46 - AKTUALIZACJA 25/03/2024 20:50

Żołnierze zginęli na poligonie – W poniedziałek w Lublińcu doszło do tragicznego wypadku, w którym życie straciło dwóch saperów z 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego. Jak poinformował oficer prasowy tej jednostki, major Arkadiusz Kustra, obaj żołnierze, w wieku 36 lat, zginęli podczas ćwiczeń inżynieryjno-saperskich, polegających na wysadzaniu trotylu.

Żołnierze zginęli na poligonie, tragedia w Lublińcu

Do tragedii doszło przed godziną 11.00. Zmarli saperzy, jeden w stopniu szeregowego, a drugi starszego kaprala, byli żołnierzami zawodowymi. Ich doświadczenie wojskowe różniło się znacznie – jeden służył w armii od 16 lat, drugi zaś od dwóch lat. Major Kustra podkreślił, że zajęcia, podczas których doszło do nieszczęśliwego wypadku, są standardową częścią szkolenia, które każdy żołnierz przechodzi raz w roku. Czytaj dalej poniżej

“W tych tragicznych chwilach nasze myśli i modlitwy są z Rodzinami żołnierzy. Rodziny są pod opieką wojska. Udzielane jest także wsparcie psychologiczne” – napisał na platformie X wicepremier i Minister Obrony Narodowej, Władysław Kosiniak-Kamysz.