Przejdź do treści

Do USA bez obowiązkowego szczepienia na Covid – SIEPRIEŃ 2023. Koniec z formalnościami

10/08/2023 22:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08
Do USA bez szczepienia na Covid

Do USA bez szczepienia na Covid – CZERWIEC 2023. Koniec z formalnościami. Od 12 maja przestał obowiązywać wymóg przedstawienia obowiązkowego szczepienia przeciw Covid-19 dla podróżnych wybierających się do Stanów Zjednoczonych.
Czytaj także: Cios dla emigrantów, którzy chcą przybyć do Wielkiej Brytanii. ,,Nowa ustawa została przyjęta”

Do USA bez szczepienia na Covid od maja

Zgodnie z informacją przekazaną na stronie Ambasady i Konsulatu USA w Polsce, od 12 maja zostały zniesione wymagania dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 dla osób podróżujących do Stanów Zjednoczonych z zagranicy samolotem, czyli dokładnie w dniu odwołania stanu zagrożenia zdrowia publicznego związanego z COVID-19.
PRZECZYTAJ: Zasada 15 minut: WhatsApp rusza z nową funkcją, która zmieni nasze życie

>>>> Te firmy będą musiały zapłacić rocznie miliardy odszkodowania!

Oznacza to tyle, że od 12 maja 2023 osoby, które nie są obywatelami Stanów Zjednoczonych, nie będą musiały okazywać dowodu pełnego szczepienia zatwierdzoną szczepionką przeciwko COVID-19, aby wejść na pokład samolotu do Stanów Zjednoczonych. Rozporządzenie CDC wdrażające proklamację prezydencką w sprawie bezpiecznego wznowienia podróży na świecie podczas pandemii COVID-19 przestało obowiązywać z dniem odwołania proklamacji prezydenckiej w sprawie wspierania bezpiecznego wznowienia podróży na świecie podczas pandemii.
>>>> Toksyczne gąsienice w Wielkiej Brytanii. Oto jakie są oznaki kontaktu i zagrożenia

Już 1 maja Administracja prezydenta Joe Bidena ogłosiła na oficjalnej stronie Białego Domu potwierdzenie tych danych. Obowiązek szczepień na COVID-19 został w USA wprowadzony w 2021 r., po dojściu Bidena do władzy. W oświadczeniu napisano, że wprowadzenie obowiązku zwiększyło liczbę szczepień w całym kraju – 98% pracowników objętych obowiązkiem szczepienia przyjęło co najmniej jedną dawkę szczepionki. Jak czytamy w oświadczeniu administracji Bidena: ,,Podczas gdy szczepienia pozostają jednym z najważniejszych narzędzi promujących zdrowie i bezpieczeństwa pracowników (…), obecnie znajdujemy się na etapie, kiedy środki te nie są już konieczne”. PRZECZYTAJ: Ranking najpotężniejszych armii świata 2023. Stany Zjednoczone potęgą, Polska w pierwszej 20.

>>>> Polskie wybory 2023 za granicą. Będzie więcej komisji

Źródło: pl.usemmbassy.gov, PolishObserver.com

Tagi: