Przejdź do treści

Połączenia głosowe WhatsApp. Uważaj na te koszty!

05/06/2023 14:31 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:05
Połączenia głosowe WhatsApp

Połączenia głosowe WhatsApp. Dzięki połączeniom głosowym WhatsApp możesz zadzwonić do swoich kontaktów, nawet jeśli przebywają w innym kraju. Musisz jednak wiedzieć, że w niektórych przypadkach takie rozmowy mogą sporo kosztować. Zwróć na to uwagę.
PRZECZYTAJ: Za ten błąd podczas letnich podróży samochodem w Wielkiej Brytanii grozi ci nawet 2500 funtów kary. Wielu kierowców go nagminnie popełnia

Aplikacja WhatsApp stała się jedną z najczęściej używanych komunikatorów na całym świecie. Z aplikacji korzysta ponad 2 000 000 aktywnych użytkownikówZmieniła nasze życie i sposób, w jaki się komunikujemy. Już nie tylko na wiadomości oszustwa, które mają zwabić ludzi w pułapkę za pomocą usługi komunikatora, należy uważać. Należy być czujnym także na połączenia głosoweNie zawsze są naprawdę darmowe.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Trwa pilne wycofanie kosmetyków do makijażu znanej i lubianej przez miliony kobiet firmy

Połączenia głosowe WhatsApp. Uważaj na ukryte koszty

Jeśli korzystasz z sieci Wi-Fi wykonywanie połączeń głosowych jest całkowicie bezpłatne. Dlatego warto wcześniej sprawdzić, czy naprawdę jesteś do niej podłączony. W przeciwnym razie, rozmowy telefoniczne mogą wiązać się z kosztem mobilnej transmisji danych. Czytaj także: Zasada 15 minut: WhatsApp rusza z nową funkcją, która zmieni nasze życie

Trzeba pamiętać, że połączenia głosowe WhatsApp wykorzystują połączenie internetowe telefonu, a nie minuty zawarte w Twoim abonamencie. A to może oznaczać niemiłą niespodziankę, szczególnie dla osób, których plan taryfowy nie przewiduje nielimitowanych transmisji danych. Sam Whatsapp podaje w regulaminie, że mogą obowiązywać opłaty za korzystanie z danych. Dlatego wskazane jest, aby przed wykonaniem połączenia dobrze zapoznać się regulaminem WhatsApp i ewentualnie zmienić plan taryfowy.

Połączenia głosowe WhatsApp za granicą

O odpowiedzialnym korzystaniu z komunikatora, musimy pamiętać także podczas naszych podróży zagranicznych. Może się zdarzyć, że operator telefonii komórkowej lub Internetu poprosi Cię o dopłatę po rozmowie telefonicznej i zażąda zapłaty za Ciebie opłat roamingowych. Czytaj także: Polacy w Wielkiej Brytanii traktowani ,,jak obywatele drugiej kategorii”

Każdy, kto wykupił określoną taryfę międzynarodową, może być spokojny. Inni muszą być czujni, ponieważ rozmowa z ukochaną osobą lub rodziną może szybko okazać się bardzo kosztowna.

WhatsApp nie obsługuje połączeń alarmowych (np. 112 w Polsce lub 911 w Stanach Zjednoczonych). Aby wykonać połączenie alarmowe, musisz mieć dostęp do innych metod komunikacji.

źródło: DerWesten, PolskiObserwator.de