Przejdź do treści

Piwo i chleb? Oto 7 produktów spożywczych, których nie wolno łączyć z alkoholem

08/08/2023 09:10 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04
czego nie łączyć z alkoholem

Piwo i chleb? Oto 7 produktów spożywczych, których nie należy łączyć z alkoholem. Chociaż alkohol ma swoje własne skutki uboczne, połączenie go z niewłaściwym jedzeniem może wyrządzić więcej szkody. Czy wiesz, że im więcej alkoholu spożywasz, tym bardziej prawdopodobne jest, że poczujesz głód? Oto 7 produktów, których należy unikać w połączeniu z alkoholem!
Czytaj także: Firmy paliwowe muszą zapłacić rocznie 209 mld USD rocznie odszkodowania za szkody klimatyczne

Piwo i chleb? Oto 7 produktów spożywczych, których nie należy łączyć z alkoholem

Niezależnie od tego, czy świętujesz radosną okazję, przyjmujesz gości, czy spędzasz spokojne wieczory w zaciszu własnego domu, alkohol i jedzenie to idealne połączenie tylko jeśli są spożywane z umiarem. Czy wiesz, że im więcej alkoholu spożywasz, tym bardziej prawdopodobne jest, że poczujesz głód? Wynika to z faktu, że alkohol zwiększa głód w taki sposób, że dana osoba może mieć ochotę na słone potrawy, takie jak pizza, smażone potrawy i pikantne potrawy. Przeczytaj: W ten sposób marnujemy żywność. Te błędy popełniamy najczęściej

Organizm woli trawić spożyty alkohol w pierwszej kolejności niż inne spożywane makroskładniki odżywcze. Chociaż alkohol należy spożywać z umiarem, ważne jest również, aby zwracać uwagę na to, jakie kategorie żywności spożywasz podczas picia. Niewłaściwa kombinacja pokarmów może powodować problemy zdrowotne. Divya Gopal, ekspertka ds. diety i żywienia wymieniła niektóre pokarmy, których należy unikać podczas picia alkoholu. Przeczytaj: Smartfony i otyłość: Nowe badanie ujawnia to, czego wiele osób nie podejrzewa

  1. Piwo i chleb – Gopal mówi: ,,Piwo i chleb mogą być szkodliwą kombinacją, ponieważ odwadniają organizm. Ponieważ piwo i chleb zawierają drożdże w większych ilościach, wątroba nie jest w stanie przetworzyć spożytego alkoholu. Ze względu na zbyt dużą ilość drożdży w organizmie, żołądek nie jest w stanie poradzić sobie z procesem trawienia”. Co więcej, organizm próbuje pozbyć się toksyn, co może skutkować problemami trawiennymi lub wzdęciami. Przeczytaj: Dlaczego spędzanie czasu w naturalnym środowisku jest regenerujące? Dowiedz się!
  2. Czekolada – Chociaż spożywanie czekolady może przynieść dodatkowe korzyści zdrowotne, łączenie jej z alkoholem może wywołać problemy żołądkowo-jelitowe, które uszkadzają wyściółkę jelit, zwłaszcza jeśli masz skłonność do problemów trawiennych. Czekolada zawiera zarówno kofeinę, jak i kakao, które mogą nasilać problemy żołądkowe i powodować ciągły głód.
  3. Pizza – pizza i alkohol nie idą w parze. W połączeniu z alkoholem ciasto nie trawi się prawidłowo i może powodować ból i dyskomfort w żołądku. Ponadto pizza może zwiększać ryzyko chorób serca i przyrostu masy ciała.
  4. Strączki – alkohol utrudnia trawienie pokarmów, które są dobrym źródłem żelaza, takich jak fasola lub soczewica. Warzywa strączkowe mają negatywny wpływ na jelita i mogą osłabiać układ trawienny.
  5. Słone produkty spożywcze – wysoka zawartość sodu w słonych potrawach może powodować problemy żołądkowe. W rzeczywistości wyższy poziom soli może prowadzić do odwodnienia, co z kolei zwiększa spożycie alkoholu.
  6. Produkty mleczne – należy unikać produktów mlecznych, takich jak ser, mleko, lody, desery, masło i jogurty podczas picia alkoholu, a także przed i po nim. Mogą one tylko pogorszyć stan zdrowia. Alkohol i produkty mleczne spożywane razem w żołądku mogą powodować infekcje, bóle brzucha, a nawet zaparcia.
  7. Pikantne potrawy – podobnie jak słone potrawy, pikantne potrawy również mogą zepsuć twój system trawienny. Spożywanie pikantnych potraw z alkoholem może rozregulować żołądek i spowodować problemy trawienne. Gopal mówi: ,,Pikantne potrawy opóźniają proces opróżniania żołądka i powodują refluks żołądkowy. Sytuacja ta staje się jeszcze bardziej intensywna po zjedzeniu owoców cytrusowych”.

>>>> Ponad połowa jezior na świecie skurczyła się w ciągu ostatnich 30 lat

Źródło: healthshots.com, LifeisGreen.pl

Tagi: