Przejdź do treści

Pilne wycofanie wadliwych szybkowarów. Sprzęt może być niebezpieczny, był sprzedawany od 2017 roku

30/10/2023 13:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08

Pilne wycofanie wadliwych szybkowarów. Okazało się, że sprzęt posiada wadę, która może stanowić poważne zagrożenie dla użytkowników. Problem dotyczy prawie miliona szybkowarów, które były sprzedawane już od 2017 roku. Oto o które modele chodzi.
Czytaj także: Uwaga kierowcy! Policja Nowego Jorku ostrzega przed umieszczaniem tych naklejek na samochodach

Wycofanie obejmuje 930 000 sztuk wielofunkcyjnych szybkowarów Insignia o pojemności sześciu i ośmiu kwart. Sprzęt był sprzedawany w sklepach Best Buy w całym kraju oraz online za pośrednictwem strony internetowej sklepu i Amazon od października 2017 r. do czerwca 2023 r.

Best Buy otrzymał 31 zgłoszeń incydentów, w których zawartość szybkowaru wybuchła pod ciśnieniem, w tym 17 zgłoszeń poparzeń. Niektóre ze zgłoszonych obrażeń były ciężkimi oparzeniami drugiego stopnia.

Pilne wycofanie wadliwych szybkowarów. O te modele chodzi

Zgodnie z zawiadomieniem o wycofaniu szybkowar ma nieprawidłowe znaczniki objętości na wewnętrznym garnku, co może spowodować przepełnienie go przez konsumentów.  Klienci powinni natychmiast zaprzestać używania wycofanych szybkowarów i skontaktować się z Best Buy, który oferuje bezpłatną wymianę wewnętrznego garnka i zaworu blokującego do sygnalizacji ciśnienia.

Wycofanie obejmuje następujące modele szybkowarów Insignia: NS-MC60SS8, NS-MC60SS9 lub NS-MC80SS9. Wewnętrzne garnki sprzedawane oddzielnie jako zamienniki mają następujące numery: NS-MCRP6NS9 i NS-MCRP6SS9.

Garnki wewnętrzne są czarne, z powłoką nieprzywierającą i wytłoczonymi oznaczeniami wskazującymi miary w filiżankach i litrach. Źródło: USA Today, PolishObserver.com