Przejdź do treści

Pilne wycofanie wadliwych szybkowarów. Sprzęt może być niebezpieczny, był sprzedawany od 2017 roku

Pilne wycofanie wadliwych szybkowarów. Okazało się, że sprzęt posiada wadę, która może stanowić poważne zagrożenie dla użytkowników. Problem dotyczy prawie miliona szybkowarów, które były sprzedawane już od 2017 roku. Oto o które modele chodzi.
Czytaj także: Uwaga kierowcy! Policja Nowego Jorku ostrzega przed umieszczaniem tych naklejek na samochodach

Wycofanie obejmuje 930 000 sztuk wielofunkcyjnych szybkowarów Insignia o pojemności sześciu i ośmiu kwart. Sprzęt był sprzedawany w sklepach Best Buy w całym kraju oraz online za pośrednictwem strony internetowej sklepu i Amazon od października 2017 r. do czerwca 2023 r.

Best Buy otrzymał 31 zgłoszeń incydentów, w których zawartość szybkowaru wybuchła pod ciśnieniem, w tym 17 zgłoszeń poparzeń. Niektóre ze zgłoszonych obrażeń były ciężkimi oparzeniami drugiego stopnia.

Pilne wycofanie wadliwych szybkowarów. O te modele chodzi

Zgodnie z zawiadomieniem o wycofaniu szybkowar ma nieprawidłowe znaczniki objętości na wewnętrznym garnku, co może spowodować przepełnienie go przez konsumentów.  Klienci powinni natychmiast zaprzestać używania wycofanych szybkowarów i skontaktować się z Best Buy, który oferuje bezpłatną wymianę wewnętrznego garnka i zaworu blokującego do sygnalizacji ciśnienia.

Wycofanie obejmuje następujące modele szybkowarów Insignia: NS-MC60SS8, NS-MC60SS9 lub NS-MC80SS9. Wewnętrzne garnki sprzedawane oddzielnie jako zamienniki mają następujące numery: NS-MCRP6NS9 i NS-MCRP6SS9.

Garnki wewnętrzne są czarne, z powłoką nieprzywierającą i wytłoczonymi oznaczeniami wskazującymi miary w filiżankach i litrach. Źródło: USA Today, PolishObserver.com