Przejdź do treści

Microsoft doda przycisk „Copilot” do klawiatur, aby przywołać asystenta AI

10/01/2024 17:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:03
przycisk Copilot w Microsoft

Przycisk ”Copilot” w Microsoft: Microsoft wprowadza poważną zmianę w klawiaturze komputerów z systemem Windows. To pierwsza taka modyfikacja od prawie 30 lat. Firma ma nadzieję, że dodanie dedykowanego przycisku AI umożliwi łatwiejsze korzystanie z przemian technologii sztucznej inteligencji. Klawisz „Copilot” będzie dostępny na nowych komputerach Microsoftu z systemem Windows 11, w tym na przyszłych urządzeniach Surface.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Zapomnij o pilocie! Oto, jak z łatwością możesz obsługiwać telewizor za pomocą telefonu

Nowy przycisk w Microsoft – ”Copilot”

Naciskając przycisk przypominający wstążkę, użytkownik przywoła chatbota AI obsługiwanego przez Bing. Asystent sztucznej inteligencji może pomóc w takich zadaniach, jak streszczenie gęstego artykułu, szukanie mebli online lub po prostu wprowadzanie zmian ustawień na komputerze. Będzie w stanie nawet stworzyć piosenkę od podstaw, bez wiedzy użytkownika o tym, jak grać na instrumencie lub śpiewać, po nawiązaniu współpracy z eksperymentatorami muzycznymi AI Suno.
Sprawdź: Jak zwolnić miejsce w pamięci telefonu? Dzięki prostemu ustawieniu w WhatsApp możesz dokonać tego z łatwością 

Gdzie zobaczymy nowy przycisk?

Klawisz Copilot będzie znajdował się w pobliżu spacji. Zastąpi prawy przycisk CTRL na niektórych komputerach, podczas gdy na innych zastąpi klawisz menu. W przypadku urządzeń, na których Copilot nie jest dostępny lub włączony, naciśnięcie przycisku uruchomi wyszukiwarkę Windows zamiast wywoływania sztucznej inteligencji.

Microsoft nie powiedział jeszcze, którzy producenci komputerów instalują przycisk Copilot oprócz własnych urządzeń. Dał jednak znać, że niektóre firmy mają zaprezentować swoje nowe modele na pokazie gadżetów w przyszłym tygodniu w Las Vegas. Źródło: news.sky.com PolishObserver.com