Przejdź do treści

Nie lubisz latać? Nowe trasy kolejowe z Wielkiej Brytanii do Europy!

21/12/2023 13:00 - AKTUALIZACJA 06/05/2024 18:35
nowe połączenia kolejowe między Wielką Brytanią a Europą

Nowe połączenia kolejowe między Wielką Brytanią a Europą. Osoby podróżujące z Wielkiej Brytanii do Europy, które niekoniecznie przepadają za lotami, mogą cieszyć się z nowych perspektyw. Firma Getlink, właściciel Eurotunelu, ogłosiła plany uruchomienia nowych tras kolejowych z Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższych pięciu lat. Aktualnie Eurotunel obsługuje trasę między Folkestone a Calais, świętując w tym roku 40. rocznicę istnienia. Dyrektor naczelny Yann Leriche ujawnił, że istnieje projekt zastąpienia lotów z Londynu do Niemiec i Szwajcarii pociągami, co potencjalnie otworzy nowe możliwości podróżowania.
przeczytaj także: Ile alkoholu i tytoniu można wwieźć do Wielkiej Brytanii po Brexicie

Pociag między Wielka Brytanią a Niemcami i Szwajcarią

Dyrektor naczelny Getlink, Yann Leriche, zdradził, że istnieje plan zastąpienia lotów z Londynu do Niemiec i Szwajcarii pociągami, co mogłoby otworzyć nowe możliwości podróży. Nowe trasy kolejowe połączą Wielką Brytanię z Kolonią i Frankfurtem w Niemczech oraz z Genewą i Zurychem w Szwajcarii. Według przewidywań podróż ma trwać od pięciu do sześciu godzin. Yann Leriche, dyrektor generalny Getlink,  podkreślił, że istnieje duże zainteresowanie nowymi połączeniami ze strony pasażerów. Proponowane trasy kolejowe mogą stać się atrakcyjną także pod względem cenowym, alternatywą dla latania. czytaj dalej pod zdjęciem

nowe połączenia kolejowe między Wielką Brytanią a Europą

Nowe połączenia kolejowe między Wielką Brytanią a Europą

Obecnie jedynym dostawcą połączeń między Londynem a Europą jest przewoźnik Eurostar,.W związku z dużym zainteresowaniem połączeniami kolejowymi między UK a Europą, Eurotunnel poszukuje nowych operatorów. Toczą się rozmowy z kilkoma znaczącymi przewoźnikami. Zarówno Virgin Trains rozważa możliwość powrotu na rynek połączeń między Wielką Brytanią a Europą, jak i holenderski operator Heuro, który planuje połączenia między Londynem, Amsterdamem i Paryżem. Natomiast Evolyn zapowiada uruchomienie  tras non-stop między Londynem a Paryżem do 2025 roku. Jak podkreślił Yann Leriche, nowa konkurencja na rynku zachęciłaby do zaproponowania szerszej oferty i niższych cen, co na pewno ucieszyłoby wielu podróżnych. 
źródło: thesun.co.uk, PolishObserver.com