Przejdź do treści

Nowe filmy romantyczne do obejrzenia już teraz na Netflixie

03/05/2024 21:09 - AKTUALIZACJA 06/05/2024 16:07
Nowe filmy romantyczne do obejrzenia na Netflixie

Pełne pasji i przeciwieństw, które się przyciągają: nowe filmy romantyczne, które koniecznie musisz obejrzeć w serwisie Netflix. Wśród nowości miłość zasługuje na osobną sekcję. Historie o pasji i spotkaniach, ale także historie prawdziwe z wieloma zwrotami akcji. Miłość w świecie kina można opowiedzieć na wiele sposobów, a ta lista pozwoli Ci odkryć nowe tytuły, które na pewno Ci się spodobają. Nadzieja, szczęście, odrodzenie i odkrycie to prawie w każdym przypadku klucze do godnej uwagi historii miłosnej: oto nowe filmy romantyczne, które wzbudzą w Tobie emocje i refleksję! Wśród najlepszej 10 jest też film polski. (Czytaj dalej pod zdjęciem)

Nowe filmy romantyczne do obejrzenia na Netflixie

1. Honeymoonish (Miesiąc Miodowy)

Jak czytamy w oficjalnym streszczeniu serwisu Netflix „Nowożeńcy odkrywają podczas miesiąca miodowego, że różnią się niemal pod każdym względem — ale czy takie przeciwieństwa mogą się przyciągać?” . Ta komedia  romantyczna z Nourem Al Ghandourem, Mahmoudem Boushahrim i Faisalem Almezelem w rolach głównych została wyreżyserowana przez  Elie El-Semaanalibańskiego reżysera, który zdobył międzynarodową sławę dzięki filmowi  „Shatti Ya Beirut”  (Deszcz nad Bejrutem), za który otrzymał nagrodę  Murex D’or  w kategorii najlepszy reżyser dramatyczny 2022.  „Myślę, że ten film zmieni postrzeganie Arabów. Kiedy ludzie go obejrzą, zrozumieją, co mam na myśli ” – powiedział El-Semaan w rozmowie z Arab News.
Przeczytaj także: TOP 10 najlepszych polskich filmów i seriali na Netflixie

2. Ticket to Paradise (Bilet do raju)

Wśród nowych filmów romantycznych na Nerflixie znalazła się także komedia miłosna z Georgem Clooneyem i Julią Roberts. Aktorzy pracowali już razem przy filmach Ocean’s Eleven (2001), Ocean’s Twelve (2004) i Money Monster Jodie Foster (2016) . Wśród nowych filmów romantycznych w serwisie Netflix nie przegap „Biletu do raju”, wyreżyserowanego w 2022 roku przez  Ol Parkera. Akcja rozgrywa się na Bali. Film opowiada historię rozwiedzionej  pary: Davida i Georgii, która pod każdym względem zamierza zrujnować nadchodzący ślub swojej córki, nie pozwalając jej popełnić tego samego błędu, który popełnili oni, dwadzieścia pięć lat wcześniej. Udają, że wspierają córkę, ale w rzeczywistości robią wszystko, co mogą, nawet kradnąc obrączki, aby ślub się nie odbył. Co stanie się z dwójką bohaterów podczas ich pobytu na Bali? Czy uda im się osiągnąć swój cel, czy będzie to jednak okazja do ponownego rozpalenia iskry prawdziwej miłości między tą dwójką? Przecież stara miłość mnie rdzewieje, nieprawda?
Przeczytaj: Netflix: Wprowadź te kody i znajdź ukryte filmy i seriale

3. Fabbricante di lacrime (Rzeźbiarz łez)

Włoski film oparty na fenomenie literackim trafia do serwisu Netflix. To pierwsza filmowa adaptacja słynnego włoskiego bestsellera Erin Doom – pseudonim włoskiej pisarki Matyldy i należącej do  najchętniej czytanych 2022 roku. „Rzeźbiarz łez” w reżyserii Alessandro Genovesi opowiada historię Nici, która dorastała w sierocińcu Grave, pełnym legend, w tym także o tajemniczym rzemieślniku, twórcy wszystkich strachów świata. Jego imię? Wszyscy nazywają go Rzeźbiarzem Łez. Młoda dziewczyna zostaje adoptowana przez rodzinę Milligan wraz z Rigelem, młodzieńcem o niespokojnej duszy, z którym dziewczyna zdaje się dzielić bolesną przeszłość. Razem nauczą się najodpowiedniejszego sposobu radzenia sobie ze współistnieniem, a przede wszystkim przeciwdziałania ciągłemu postępowi Twórcy Łez w ich życiu.

4. Między nami ściana

Wyreżyserowany przez  Patricię Font i napisany przez Martę Sánchez romantyczny film „Między nami ściana” z  2024 r.  to remake  francuskiego filmu „Un peu, beaucoup, aveuglément”  z  2015 r. w reżyserii Clovisa Cornillaca, w którym główną rolę gra Valentina (hiszpańska piosenkarka Aitana) , młoda i wesoła  pianistka  chcąca przygotować się do ważnego przesłuchania, które może odmienić jej życie. Valentina ma jednak bardzo szczególnego sąsiada, a mianowicie  Davida,  twórcę gier wideo, który dzieli mieszkanie tylko z kotem. W przeciwieństwie do Valentiny, David potrzebuje  absolutnej ciszy,  aby się skoncentrować. Dzieli ich ściana domu, dzięki której nauczą się poznawać i doceniać wzajemne różnice. Cała historia opiera się na teorii przeciwieństw,  które są właśnie po to, aby się przyciągać i dlaczego nie, zakochać się na zawsze.

5. A través de tu mirada 3 (Przez moje okno 3. Znów Cię widzę)

Wśród nowych filmów romantycznych znalazł się także „Przez moje okno 3: Znów Cię widzę” (A través de tu mirada) z 2024 roku w reżyserii Marçala Forésa, na podstawie powieści Ariany Godoy. Raquel i Ares nie mogą o sobie zapomnieć, chociaż oboje mają już innych partnerów. Czy w ostatnim rozdziale trylogii — na przekór rodzinnej presji — znowu zostaną parą? W niektórych momentach najlepszą decyzją jest odejście i to właśnie para decyduje się zrobić. Po wydarzeniach ostatniego lata Ares i Raquel dochodzą do wniosku, że ich związek nie ma sensu i postanawiają się rozstać. Jednak gdy spotykają się ponownie zimą w Barcelonie, wyraźnie widać, że łączące ich miłość i pożądanie nie wygasły. Czy uda im się znaleźć sposób na to, aby do siebie wrócić?

6. Nic na siłę

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć polskiego filmu „Nic na siłę” z 2024 roku w reżyserii Bartosza Prokopowicza. Fabuła koncentruje się wokół wydarzeń, w których szefowa kuchni Oliwia zostaje zwabiona na wieś pod pretekstem ratowania gospodarstwa swojej babci. I nagle, z dala od codziennej rutyny i stresującego rytmu pracy, zdarza się coś wyjątkowego. Oliwia poznaje mężczyznę, który wydawać by się mogło jest stworzony specjalnie dla niej. Szkoda, że ​​uroczy rolnik skrywa pewną tajemnicę.

7. La La Land

Jego premiera odbyła się w 2016 roku. Romans w reżyserii Damiena Chazelle’a opowiada historię muzyka jazzowego i aspirującej aktorki, granych przez Ryana Goslinga i Emmę Stone. Ten współczesny musical eksploruje dwa różne światy, muzyczny i kinowy, poprzez słodką i wciągającą historię miłosną, która rodzi się między dwoma artystami. Ale czy uczucia zawsze mogą spełniać aspiracje zawodowe? Tytuł filmu stanowi grę słów i odnosi się do Los Angeles, miejsca akcji filmu, oraz idiomu z języka angielskiego „be living in la la land”, oznaczającego „bujać w obłokach”.

8. Players (Zagrywki)

Mack (Gina Rodriguez), dziennikarka sportowa z Nowego Jorku, razem z najlepszym przyjacielem Adamem (Damon Wayans Jr.) i paczką znajomych od lat bawią się w randkowe ustawki na jedną noc, których jedną z podstawowych zasad jest zakaz angażowania się w relacje. Gdy bohaterka nieoczekiwanie zakochuje się w swoim ostatnim celu, uroczym reporterze wojennym Nicku (Tom Ellis), budzą się w niej wątpliwości. W miarę zacierania się granic między pracą, zabawą, przyjaźnią i uczuciami zdaje sobie sprawę, że w miłości obowiązują zupełnie inne zasady. „Players” to komedia romantyczna z 2024 roku w reżyserii Trish Sie, która ironią i inteligencją wie, jak towarzyszyć widzowi w świecie najbardziej autentycznych relacji. Cóż można jeszcze dodać? Od Toma Ellisa , bohatera serialu „Lucyfer”, możemy spodziewać się tego, co najlepsze!

9. My Name Is Loh Kiwan (Nazywam się Loh Kiwan)

Południowokoreański film z 2024 r. w reżyserii Kim Hee-jina jest oparty na powieści Cho Hae-jina z 2019 r. pod tym samym tytułem. Ta historia jest słodkim odkryciem miłości, ale także dramatu samotności. Po ucieczce z Korei Północnej Loh Kiwan stara się uzyskać status uchodźcy w Belgii, gdzie spotyka przygnębioną kobietę, która straciła wszelką nadzieję.

10. Die Liebeskümmerer (Lecznica złamanych serc)

Kiedy sceptyczny dziennikarz bierze udział w programie dla złamanych serc, aby napisać artykuł, otwiera swoje serce przed czarującą terapeutką. Komedia romantyczna z 2024 r. wyreżyserowana przez Shirel Peleg i oparta na powieści Eleny-Kathariny Sohn rozgrzeje Wasze serca i rozpali umysły w obliczu piękna odrodzenia i odkryć. źródło: Netflixmania, PolishObserver.com