Przejdź do treści

Rachunki za energię niższe nawet o 57%. Wystarczy drobna zmiana podczas prania

28/03/2024 08:37 - AKTUALIZACJA 28/03/2024 08:37

Niższe rachunki za energię. Gdy pogoda staje się cieplejsza, suszenie prania staje się znacznie łatwiejsze – zwłaszcza jeśli masz na zewnątrz linę do prania. Nie oznacza to jednak, że pranie jest tańsze, a jedynie jego suszenie. Jeśli więc zmagasz się z rachunkami domowymi, ekspert podzielił się kilkoma wskazówkami, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie sprawią, że Twoje ubrania znów będą czyste.

Niższe rachunki za energię

Pralki są jednymi z najbardziej kosztownych urządzeń w domu. Jednak istnieje kilka prostych zmian, które można wprowadzić, aby zaoszczędzić trochę gotówki. Wiele osób unika wybierania chłodniejszego cyklu prania w pralce z obawy, że ich ubrania nie zostaną odpowiednio wyprane, ale dzięki kapsułkom z detergentem i nowszym technologiom pralek tak już nie jest.

Rebecca Bebbington z NetVoucherCodes.co.uk powiedziała Expressowi, że pranie w wysokiej temperaturze może „kosztować fortunę”, więc pranie w 30 ° C jest lepszą opcją i „nadal spełnia swoje zadanie”. Według Ariel, można zaoszczędzić średnio 57%, jeśli zdecydujemy się prać swoje ubrania w temperaturze 30C zamiast 40C.

Rebecca zaleca sprawdzenie ustawień pralki, mówiąc, że jeśli ludzie chcą zaoszczędzić pieniądze, powinni prać przez 30 minut, mówiąc również, że „ustawienie trybu ekologicznego, aby zużywać mniej wody i energii elektrycznej” działa dobrze w przypadku takich rzeczy jak pościel. Czyszczenie filtra jest również ważne, ponieważ pozwala pozbyć się „nadmiaru brudu i kurzu”.

„Jeśli nagromadzi się on w filtrze, może sprawić, że urządzenie będzie się nagrzewać i zużywać więcej energii. Do czyszczenia urządzenia można użyć wody z mydłem i gąbki, ale płyn do mycia naczyń również działa równie dobrze. W przypadku ciasnych zakamarków użyj starej szczoteczki do zębów, aby pozbyć się nadmiaru brudu”.

Jeśli poczekasz na pełne załadowanie pralki, zaoszczędzisz pieniądze. Jeśli musisz szybko coś wyprać, wypierz ubranie ręcznie, zamiast wkładać je do pralki. Rebecca informuje, że pranie tylko pełnej pralki jest jednym z „najprostszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy”.
Przeczytaj także: „Magiczna godzina” na pranie ubrań. Koszty energii są wtedy najniższe
Źródło: Mirror, PolishObserver.com