Przejdź do treści

Burza i gradobicie nad Gnieznem: Zalane budynki, ludzie uwięzieni w autach. Nagrania pokazują rozmiar kataklizmu

21/05/2024 12:02 - AKTUALIZACJA 21/05/2024 12:06
Gradobicie w Gnieźnie: Fot. Twitter @MeteoprognozaPL, YouTube/Gniezno24.com 

Nawałnica nad Gnieznem, burza i gradobicie. Nagrania w mediach społecznościowych pokazują rozmiar kataklizmu.

Nawałnica nad Gnieznem, burza i gradobicie

W poniedziałek nad Polską przeszły gwałtowne burze, które szczególnie dotknęły Wielkopolskę. Gniezno znalazło się w epicentrum nawałnicy, która spowodowała ogromne zniszczenia. W wyniku gwałtownych opadów zalane zostały budynki mieszkalne, urzędy oraz szkoły, w tym szpital, szkoły i komenda policji. Na ulicach, w tym na najbardziej zalanej ulicy Pod Trzema Mostami, woda spowodowała ogromne utrudnienia. Trzy samochody znalazły się pod wodą, a w jednym z nich uwięziona została kobieta – informuje stacja TVN. Na szczęście świadek zdarzenia zdołał dopłynąć do samochodu i uwolnić poszkodowaną.
Przeczytaj także: Zabiła teściową, podpalając jej łóżko, gdy spała. Pieniądze ze spadku były jej bardzo potrzebne

Na ulicach miasta zapanował chaos, który dodatkowo potęgował intensywny grad, tworząc zaspy. Wielu mieszkańców było zmuszonych opuścić swoje domy, a na pomoc ruszyły służby ratunkowe.

Skala kataklizmu została uwieczniona na nagraniach i filmach, które zaczęły pojawiać się w mediach społecznościowych, obrazując dramatyczne sceny walki z żywiołem. Czytaj dalej poniżej

Ostrzeżenie przed burzami we wtorek, 21 maja 2024 r.

We wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie o  gwałtownych burzach z ulewami, które mają występować we wschodniej Polsce. Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia wydano dla części dziewięciu województw: dolnośląskiego, lubelskiego, małopolskie, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego i warmińsko-mazurskiego.

 Wczoraj w Polsce obowiązywały ostrzeżenia IMGW najwyższego, trzeciego stopnia oraz alerty RCB, co wskazuje na powagę sytuacji.

Tagi: