Przejdź do treści

Najpiękniejszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Polsce i w Europie

07/12/2023 19:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:02
Najpiękniejszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Polsce

Najpiękniejszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Polsce. Polska to kraj, który przez cały rok oferuje niezliczone atrakcje turystyczne, a zima jest tu szczególnie magicznym okresem. Gdańsk staje się wówczas wyjątkowym miejscem, kiedy otwierany jest jeden z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w kraju i Europie. W tym roku, według European Best Destinations, gdański jarmark zdobył zaszczytne drugie miejsce na liście najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie.
Sprawdź: Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Wielkiej Brytanii 2023

Najpiękniejszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Polsce i w Europie

Jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku rozpoczął swoje magiczne show 24 listopada. To nie tylko miejsce zakupów i degustacji świątecznych smakołyków, ale prawdziwa kraina zimowych czarów. Bajkowe iluminacje, oryginalne prezenty i świąteczna atmosfera tworzą niezapomniane doświadczenie dla odwiedzających. Choć może być mniejszy od krakowskiego odpowiednika, to z pewnością nie ustępuje mu w romantycznej scenerii.

Konsekwentnie zajmujący pierwsze miejsce w Polsce, gdański jarmark bożonarodzeniowy usytuowany jest w historycznym centrum miasta. Parady elfów, karuzela w stylu weneckim i kolędnicy nadają mu niepowtarzalny urok. Kupujący mogą znaleźć tu ręcznie robioną biżuterię, ubrania z recyklingu oraz polskie przekąski, w tym popularne pierogi.
Czytaj także: Potrawy wigilijne, bez których święta Bożego Narodzenia w Polsce nie istnieją

Jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku, jeden z najpiękniejszych w Europie

W tym roku na odwiedzających czeka wiele atrakcji, takich jak koncerty, karaoke, spotkania ze św. Mikołajem oraz warsztaty w zbrojowni. Świąteczna atmosfera odczuwalna jest na każdym kroku, zwłaszcza na głównych ulicach Gdańska. Źródło: Gdańsk.pl, PolishObserver.com

Tagi: