Przejdź do treści

Wybrano najlepsze miejsce do życia w Londynie. Nowy ranking „Sunday Times”

22/03/2024 09:33 - AKTUALIZACJA 06/05/2024 18:35

Najlepsze miejsce do życia w Londynie. Gdzie najlepiej zamieszkać?
Clerkenwell– najlepsze miejsce do życia w Londynie. „Sunday Times”, co roku publikuje listę miejsc, które najlepiej nadają się do życia. Czynniki, które bierze pod uwagę „Sunday Times” to: szkoły, transport, komunikacja, kultura, dostęp do terenów zielonych i stan głównych ulic.

Clerkenwell- zwycięzca

North Berwick w East Lothian jest najlepszym miejscem do życia w Wielkiej Brytanii. Clerkenwell zostało opisane jako „wszystko, co najlepsze”. To nadmorskie miasteczko położone jest na południowym brzegu zatoki Firth of Forth, około 32 km na wschód od Edynburga. Clerkenwell to modna dzielnica, w której kreatywne firmy i eleganckie mieszkania zajmują stare magazyny przemysłowe i fabryki. Według „Sunday Times” Clerkenwell jest sercem kulinarnej i twórczej sceny stolicy. Mieszczą się tam przytulne puby, kawiarnie, bary i jedne z najlepszych restauracji w mieście. Z kolei w Walii zostało wygrało Abergavenny w Monmouthshire. Pierwsze miejsce w Irlandii Północnej zajeło Portstewart w hrabstwie Londonderry. Czytaj także: Co warto zobaczyć w Trójmieście? 10 największych atrakcji turystycznych

Zwycięzcy według „Sunday Times”

Miasteczko Clerkenwell znalazło się na słynnej liście tuż obok Crouch End, które zostało okrzyknięte najpopularniejszym miejscem w Londynie w 2023 roku. Crouch End swoją atrakcyjność zawdzięcza dużej ilości sklepów, kawiarni i restauracji, otoczonymi parkami, boiskami sportowymi i pięknymi domami w stylu wiktoriańskim i edwardiańskim. Znajduje się tam również jeden z najdłużej działających klubów komediowych w stolicy. Na liście “Sunday Times”: znalazły się także: Forest Hill, Highams Park, Little Venice, London Fields i Wimbledon Village.
Przeczytaj również: Oto co warto zobaczyć w Poznaniu? 8 propozycji atrakcji turystycznych

  • Forest Hill jest zdecydowanie najbardziej artystyczną dzielnicą Londynu. Znajduje się tam Muzeum Horniman, a społeczność artystyczna spotyka się na dniach otwartych w pracowniach artystów przy Havelock Walk.
  • Highams Park to pełna zieleni dzielnica otoczona wspaniałymi lasami. Domy z dużymi ogrodami, czynią Highams Park przyjemną i spokojną okolicą. Mieszkańcy chętnie wspierają swoje osiedlowe sklepy i organizowane tam wydarzenia społeczne.
  • Little Venice to spokojna i cicha dzielnica, która mieści się nad kanałem, stąd też nazwa. Wzdłuż ścieżek posadzonych jest wiele drzew, które umilają długie, miejskie spacery.
  • London Fields mieści się tylko 10 minut od Liverpool Street. Można tam spacerować wzdłuż Kanału Regenta i popływać w odrestaurowanym kąpielisku z lat 30. XX wieku – jednym z niewielu w stolicy odkrytych basenów z podgrzewaną wodą o wymiarach olimpijskich – lub spędzać czas w modnych restauracjach, barach, kawiarniach i sklepach na Broadway Market.
  • Wimbledon Village zostało ocenione jako urokliwe miejsce do życia, do tego dobrze skomunikowane. Okolica nadaje się na niedzielne spacery, a na targu można zaopatrzyć się w organiczne produkty. Do wyboru jest dużo kawiarni.

W rozmowie dla bbc.com Helen Davies, redaktorka przewodnika, powiedziała: „Właściwie odwiedzamy wszystkie wybrane przez nas miejsca i rozmawiamy z mieszkańcami, aby dowiedzieć się, jak naprawdę wygląda tam życie. Oznacza to, że możemy zobaczyć, co ludzie naprawdę kochają w miejscach, w których mieszkają. Może to być szybki dojazd do pracy i szkoły osiągające dobre wyniki, ale także czysta woda do pływania, tętniące życiem centra miast z przydatnymi sklepami, możliwość zarabiania na życie i bycia częścią przyjaznej społeczności.” Czytaj także: Jeden dzień w Londynie. Najciekawsze zabytki stolicy Anglii, które musisz zobaczyć!

Źródło: bbc.com, PolishObserver.com