Przejdź do treści

Najlepsze i najtańsze miejsca do życia w Stanach Zjednoczonych

27/10/2023 10:29 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08

Najlepsze miejsca do życia w USA – W poszukiwaniu idealnego miejsca do życia w Stanach Zjednoczonych, wiele osób zadaje sobie pytanie: gdzie można zamieszkać, by cieszyć się wysoką jakością życia, nie wydając przy tym fortuny? Odpowiedź na to trudne pytanie może być teraz łatwiejsza niż się wydaje, dzięki najnowszemu raportowi opublikowanemu przez renomowany magazyn „Forbes”. Platforma oparta na danych, Niche, dostarczyła szczegółowy przegląd miast w całych USA, uwzględniając oceny i recenzje, co pozwoliło na stworzenie rankingu najlepszych i najtańszych miejsc do życia.
PRZECZYTAJ TAKŻE: To miasto jest najlepszym miejscem do życia w Stanach Zjednoczonych

Raporty od platformy Niche

Niche publikuje raporty, które szacują najlepsze miejsca do życia w USA już 9 lat. Główny strateg platformy Ryan Bell mówi, że ich rankingi to świetne źródło informacji dla osób rozważających przeprowadzkę w obrębie USA, zwłaszcza, że szukanie miejsca do życia może być przytłaczające ze względu na nieograniczone możliwości i szereg rzeczy do rozważenia. Raport Best Places to Live in America 2023 uwzględnia różne kategorie: najlepsze miasta, dzielnice, miejsca o najniższych kosztach życia i tym podobne. Platforma ocenia lokalizacje, korzystając z danych ze źródeł takich jak American Community Survey (dostarczanych przez Biuro Spisu Ludności), a także miliona recenzji mieszkańców.
PRZECZYTAJ: Najbardziej zaszczurzone miasta w USA. To miasto już po raz dziewiąty znalazło się na szczycie niechlubnej listy

Jakie są najlepsze miejsca do życia w USA W 2023 roku?

Cambridge w stanie Massachusetts – znajduje się na szczycie listy i wypada bardzo dobrze pod wieloma względami. Wskaźnik wykształcenia wyższego jest jednym z nich. Miasto jest odpowiednie dla młodych profesjonalistów, rodzin z dziećmi, a także seniorów. W Cambridge znajdują renomowane uczelnie, które przyczyniają się do wyższego wskaźnika wykształcenia i możliwości zatrudnienia.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Ile pieniędzy warto mieć na awaryjnym koncie oszczędnościowym?

Inne czynniki wpływające na miejsce w Rankingu Cambridge to jakość szkół i pozytywne opinie użytkowników, przyroda i plener, zdrowie i kondycja, życie nocne i możliwość poruszania się pieszo.

Mimo, że Cambridge jest stosunkowo drogim miejscem do życia, dzięki czynnikom powyżej, trafiło na sam szczyt rankingu.

Brownsville w Teksasie – w ciągu ostatnich kilku lat stale awansowało w rankingu dotyczącym najniższych kosztów utrzymania, a w roku 2023 trafiło na pierwsze miejsce. Stosunek wartości domu i miesięcznych kosztów mieszkania (zarówno dla właścicieli, jak i najemców) do dochodów zapewniło miejscowości tak wysokie miejsce w rankingu, tak samo jak i wskaźnik cen gazu i artykułów spożywczych. W Brownsville jest także stosunkowo niski podatek od nieruchomości. Źródło: Forbes, PolishObserver.com

Tagi: