Przejdź do treści

To miasto w Wielkiej Brytanii uznano za najlepsze miejsce do życia

13/12/2023 14:00
najlepszemasto w wielkiej brytanii

Najlepsze miasto do życia w Wielkiej Brytanii: Czy marzysz o znalezieniu idealnego miejsca do życia w Wielkiej Brytanii? Szukasz miasta, które oferuje doskonałą jakość życia, wiele możliwości rozwoju, piękne otoczenie i przyjazną społeczność? Dobrze trafiłeś! Przedstawiamy jedno z najbardziej pożądanych miast w Wielkiej Brytanii, które jest uznawane za idealne miejsce do życia. Znajduje się w południowo-zachodniej części kraju i zainteresuje swą szeroką ofertą niejednego!
PRZECZYTAJ TAKŻE: Ile alkoholu i tytoniu można wwieźć do Wielkiej Brytanii po Brexicie

Najlepsze miejsce do życia w Wielkiej Brytanii

Salisbury to urokliwe miasto w południowo-zachodniej części Wielkiej Brytanii, położone w hrabstwie Wiltshire. Jego główne atrakcje to imponująca katedra, gotycka architektura, malownicze uliczki i rynek, na którym odbywają się liczne festiwale. Znajduje się także blisko Stonehenge, jednej z najważniejszych atrakcji turystycznych w Europie.
>>> Jeden dzień w Londynie. Najciekawsze zabytki stolicy Anglii, które musisz zobaczyć! [FOTO]
Dalsza część artykułu pod zdjęciem

Miasto regularnie zajmuje wysokie miejsca w rankingach najlepszych miejsc do życia w Wielkiej Brytanii, między innymi w rankingu gazety „The Times”. Docenia się je za historyczny charakter, różnorodność kulturową, obfitość atrakcji, w tym restauracji, sklepów oraz toru wyścigowego dla miłośników sportów motorowych.

Jeśli chodzi o kwestie finansowe w najlepszym mieście Wielkiej Brytanii, niestety ceny domów nie należą do najniższych. Według danych Rightmove, średnia cena domu w Salisbury wynosi 338 512 funtów. To cena 100 000 funtów wyższa od ogólnokrajowej średniej ceny domu. Źródło: Express.co.uk, PolishObserver.com

Tagi: