Przejdź do treści

Wybrano najlepsze miasto do życia w Europie. Jego mieszkańcy mogą mieć co do tego wątpliwości

12/04/2024 19:22 - AKTUALIZACJA 06/05/2024 18:34
Najlepsze miasto do życia

Brytyjskie miasto zostało uznane za najlepsze miejsce w Europie do życia i odwiedzenia przez turystów, jednakże jego mieszkańcy mogą mieć co do tego wątpliwości.

Najlepsze miasto do życia znajduje się w Wielkiej Brytanii

Czy kiedykolwiek marzyłeś o życiu za granicą? Niezależnie od tego, czy Twoim marzeniem jest słoneczna Hiszpania, modne Włochy czy szczęśliwa Finlandia, wielu Polaków interesuje się możliwością emigracji. Ci, którzy już mieszkają za granicą, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, być może nie będą już chcieli się przeprowadzać, ponieważ nowe badanie wykazało, że najlepsze miasto do życia w Europie znajduje się właśnie tam, na Wyspach.

Badanie przeprowadzone przez zespół Resonance Consultancy wykazało, że Londyn jest najlepszym miejscem w Europie dla mieszkańców i turystów. Stolica Wielkiej Brytanii znalazła się na szczycie rankingów jakości życia, sympatii i dobrobytu, zajmując pierwsze miejsce w kategoriach restauracji i start-upów.
Przeczytaj: Te miasta w USA znajdą się pod wodą – i to szybciej, niż wszyscy przypuszczają [MAPA]

Mieszkańcy Londynu mogą mieć wątpliwości co do wygranej

Jednak mieszkańcy Big Smoke mogą być nieco zaskoczeni jego sukcesem. Badanie Economist wykazało, że Londyn ma jedne z najwyższych na świecie czynszów w porównaniu do wynagrodzeń. Organizacja Charitable Foundation Trust ustaliła, że ​​średni czynsz za nieruchomość z jedną sypialnią kosztuje prawie 50 procent średniej płacy w Londynie.

Mieszkańcy skarżą się również na wcześniejsze zamykanie barów i klubów nocnych (zazwyczaj zamykają się o godzinie 23:00 z powodu przepisów dotyczących alkoholu), a dodatkowo wielu Londyńczyków twierdzi, że stolica jest daleka od miasta czynnego całą dobę.

Najlepsze miasta w Europie do życia i zwiedzania

Zdaniem Resonance Capital spadek funta uczynił stolicę znacznie atrakcyjniejszą dla turystów. Na drugim miejscu w rankingu uplasował się Paryż, a trzecim najlepszym miastem do życia okazał się Berlin. Rzym i Madryt znalazły się w pierwszej piątce.

  1. Londyn
  2. Paryż
  3. Berlin
  4. Rzym
  5. Madryt
  6. Praga
  7. Barcelona
  8. Amsterdam
  9. Stambuł
  10. Mediolan

Źródło: Resonance Consultancy, Polish Observer