Przejdź do treści

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Wielkiej Brytanii 2023

06/12/2023 21:00 - AKTUALIZACJA 06/05/2024 18:35

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Wielkiej Brytanii: Czy jest coś bardziej magicznego niż spacer po klimatycznym jarmarku bożonarodzeniowym? W Wielkiej Brytanii taka atmosfera jest szczególnie wyjątkowa. Z wiekowymi budowlami jako tłem, zapachem rozgrzewającego grzańca i dźwiękiem świątecznych melodii, jarmarki bożonarodzeniowe w tym państwie są niezwykłym doświadczeniem. Oto najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Wielkiej Brytanii według rankingu “Timesa”.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Potrawy wigilijne, bez których święta Bożego Narodzenia w Polsce nie istnieją

Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Wielkiej Brytanii

Zaszczytne pierwsze miejsce według „The Times” zostało przyznane jarmarkowi w Cardiff, który trwa od 9 listopada do 3 grudnia. Organizowany jest od prawie trzydziestu lat, a tegoroczna edycja oferuje turystom i mieszkańcom miasta aż 70 urokliwych straganów rozmieszczonych w samym centrum miasta.

Na liście znalazł się także jarmark przy Blenheim Palace, położony obok Oksfordu, trwający przez cały miesiąc od 17 listopada. Zwiedzający mają okazję eksplorować drewniane domki, degustować rzemieślniczą wódkę oraz delektować się lokalnymi serami. Warto zauważyć, że wnętrze pałacu zostało udekorowane motywem „Śpiącej Królewny”.

Wysoką pozycję zdobył również jarmark bożonarodzeniowy w Birmingham oraz Winter Wonderland w Hyde Parku, oferujący największe na świeżym powietrzu lodowisko w całym Zjednoczonym Królestwie.

>>> Tysiące osób otrzyma premię świąteczną, wypłata już w grudniu

Oto pełna lista najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w Wielkiej Brytanii według Timesa

 1. Cardiff
 2. Pałac Blenheim
 3. Birmingham
 4. York
 5. Chester
 6. Bath
 7. Southampton
 8. Belfast
 9. Holkham Hall
 10. Winchester
 11. Edynburg
 12. Londyn
 13. Manchester
 14. Nottingham
 15. Stratforf-upon-Avon
 16. Liverpool Źródło: thetimes.co.uk PolishObserver.com