Przejdź do treści

Najgorsze linie lotnicze. Pasażerowie wybrali

20/04/2024 21:26 - AKTUALIZACJA 20/04/2024 21:26

Najgorsze linie lotnicze – wytypowano przewoźników, których powinno się unikać. Samoloty to coraz częściej wybierany środek transportu. Oszczędność czasu, wygoda i bezpieczeństwo to z pewnością atuty tego sposobu przemieszczania się. Niestety nie każdy przewoźnik może to zagwarantować. Wykazują to oceny pasażerów znanych linii lotniczych w ankiecie dla serwisu „Which?”

Zestawienie linii lotniczych

Do przygotowania zestawienia linii lotniczych zebrano informacje o 10 755 lotach. Na bazie ocen osób podróżujących samolotami, wytypowano najlepszych i najgorszych przewoźników. W czołówce polecanych linii lotniczych na krótkie dystanse znalazły się: Jet2, Icelandair i Norwegian. Natomiast jeżeli chodzi o loty długodystansowe, prym wiodły Singapore Airlines, Emirates oraz Virgin Atlantic.
Jeśli chodzi o najgorsze linie lotnicze krótkodystansowe, to najniżej oceniono Wizz Air. Niewiele lepiej wypadły Ryanair i Iberia. Natomiast na długie dystanse najgorzej oceniono Lufthansę. Nieco wyżej uplasowały się linie takie jak Air Canada i American Airlines.
Przeczytaj także: Wybrano najlepsze linie lotnicze. Na podium tani przewoźnik

Najgorsze linie lotnicze

Linie lotnicze Wizz Air znalazły się na szarym końcu zestawienia najlepszych przewoźników na krótkie dystanse. Jedną gwiazdkę na pięć przyznano w kategoriach takich jak obsługa klienta czy komfort siedzenia. Pasażerowie nie byli zadowoleni z czystości na pokładzie, jedzenia i picia oraz stosunku jakości do ceny. W tych kategoriach przyznano po dwie gwiazdki. Ocena ogólna pasażerów to zaledwie 44%. Jak widać, linie Wizz Air są zdecydowanie nienajlepszym wyborem, jeżeli chodzi o transport powietrzny.
Z kolei spośród linii lotniczych oferujących loty długodystansowe, na ostatnim miejscu plasuje się Lufthansa. W tym przypadku kategorie: obsługa, czystość i stosunek jakości do ceny, zostały ocenione na trzy gwiazdki z pięciu. Pasażerom nie przypadło do gustu jedzenie i komfort siedzenia. Te kategorie oceniono na dwie gwiazdki z pięciu. Ogólna ocena pasażerów tego przewoźnika to 56%.
Źródła: Which?, Polish Observer.