Przejdź do treści

Nie jedz tego! To najgorsza przekąska, którą możesz zjeść

23/04/2024 09:00

Najgorsza przekąska, którą możesz zjeść. Podjadanie jest bardzo powszechne, ale spożywanie niewłaściwych pokarmów może utrudnić osiągnięcie celów związanych z utratą wagi. Ekspert ds. fitnessu i odchudzania, dr Anthony Balduzzi z „The Fit Mother – Fitness For Busy Moms”, wypowiedział się na temat „najgorszych produktów spożywczych dla zdrowia”. Doradził on osobom dbającym o zdrowie, aby przestały jeść tę przekąskę. Nie jest ona pożywna i może być główną przyczyną przybierania na wadze.

Najgorsza przekąska, którą możesz zjeść

„Niemal słyszę stąd wasze jęki. Wszyscy je uwielbiamy, wielu z nas się na nich wychowało” – mówi ekspert. „Problem polega na tym, że chipsy są żywą definicją pustych kalorii. To wzięcie niskiej jakości ziemniaka, nałożenie na niego zapalnych olejów, a następnie usmażenie go w głębokim tłuszczu i posypanie solą”.

„Nie mają w zasadzie żadnej wartości odżywczej, są bardzo kaloryczne i nie zapewniają sytości”. Dodał również, że chipsy są często naładowane konserwantami i innymi substancjami, które są „szkodliwe dla zdrowia”.

Dr Anthony podzielił się niepokojącymi statystykami: „Jeśli spożywasz 3 uncje (85 g) chipsów tygodniowo, dodaje to ponad 24 000 kalorii do twojej diety każdego roku”. Jak jednak wie wielu miłośników chipsów, przekąska ta jest szczególnie kusząca. Dr Anthony radzi, by nie trzymać chipsów w domu.
>>> To najgorszy napój, jaki możesz wypić przed snem. Nie jest to kawa ani herbata
Źródło: GBNews, PolishObserver.com

Tagi: