Przejdź do treści

Niemieckie miasto, które zachwyciło miliarderów! Zajęło 13. miejsce w rankingu najbogatszych miast świata

02/08/2023 21:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04
najbogatsze miasto w Europie 2023

Niemieckie miasto, które zachwyciło miliarderów! Zajęło 13. miejsce w rankingu najbogatszych miast świata. Firma doradcza ds. migracji inwestycyjnych, Henley & Partners, opublikowała raport prezentujący najbogatsze miasta świata w 2023 roku – miejsca zamieszkałe przez największą liczbę milionerów i miliarderów. W tym rankingu pojawiło się jedno niemieckie miasto, które zaskakująco zajęło 13. miejsce.
PRZECZYTAJ: Najlepsze i najtańsze miejsca do życia w Stanach Zjednoczonych

Najbogatsze miasto w Europie 2023 i w Niemczech

Raport ,,The Henley & Partners World’s Wealthiest Cities Report 2023″ obejmuje 97 miast z dziewięciu obszarów świata, takich jak Afryka, Australazja, Wspólnota Niepodległych Państw (WNP), Azja Wschodnia, Europa, Bliski Wschód, Ameryka Północna, Azja Południowa i Azja Południowo-Wschodnia. Tworzenie tego rankingu oparto na danych zebranych przez firmę New World Wealth (NWW), która specjalizuje się w badaniu zamożności i śledzeniu globalnej migracji bogactwa między krajami i miastami.

Ranking najbogatszych miast wykazał dominację USA i Azji. Na szczycie tego zestawienia znalazł się Nowy Jork, które może poszczycić się aż 724 multimilionerami i 58 miliarderami. Tokio z kolei uplasowało się na drugim miejscu, a na trzecim znalazł się region Bay Area, obejmujący San Francisco i Dolinę Krzemową, z 629 multimilionerami i 63 miliarderami. Następne pozycje zajęły Londyn, Singapur i Los Angeles, a dalej znalazły się Hongkong, Pekin, Szanghaj i Sydney.
Czytaj także: Polski uczeń na wymianie w USA uratował życie koledze ze szkoły

Frankfurt, znany jako siedziba wielu banków i bankierów, zaskakująco zajęło 13. miejsce w rankingu. Patrząc na region europejski, Frankfurt ustąpił tylko Londynowi. Dane od firmy NWW pokazują, że miasto w Hesji może pochwalić się 170 multimilionerami i 16 miliarderami. To jedyne niemieckie miasto, które znalazło się na liście najbogatszych miast świata w 2023 roku.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: To miasto jest najlepszym miejscem do życia w Stanach Zjednoczonych

To wyjątkowe wyróżnienie dla Frankfurtu potwierdza jego znaczenie jako centrum finansowe. Ciekawie jest obserwować, jak różnorodne miasta na całym świecie odgrywają kluczową rolę w globalnym krajobrazie gospodarczym i finansowym. Frankfurt bez wątpienia wyróżnia się swoim ekonomicznym potencjałem i przyciąga uwagę najzamożniejszych osób na świecie.

Źródło: henleyglobal.com, PolishObserver.com