Przejdź do treści

Mieszkaniec Wielkiej Brytanii znalazł węża w produkcie z supermarketu. 3 dni po zakupach

14/08/2023 19:00 - AKTUALIZACJA 26/10/2023 11:01

Mieszkaniec Wielkiej Brytanii znalazł węża w produkcie z supermarketu. Mężczyzna trzy dni po zakupach rozpakował torbę brokułów. 63-latek przeraził się, gdy znalazł w nich młodego węża drabinkowego. Teraz rzecznik sieci skomentował niecodzienny incydent.
Sprawdź: Surowe warzywa dobre dla Twojego zdrowia. Możesz je jeść bez uprzedniego gotowania!

Mieszkaniec Wielkiej Brytanii znalazł węża w produkcie z supermarketu

63-latek zauważył węża dopiero w domu, gdy wyjął torbę z warzywami, aby przygotować posiłek, trzy dni po zakupie w supermarkecie Aldi. Wąż, który został znaleziony w brokułach zakupionych w oddziale dyskontu w Stourbridge, został zaraz po odkryciu zabrany do Dudley Zoo.

„To było dość przerażające. Nie wiem jak radzić sobie z wężami” – powiedział w rozmowie z Mirror. „To szczęście, że nie zostawiłem brokułów w kuchni, bo inaczej wąż wyszedłby z nich. To byłoby dla nas ogromne ryzyko, ponieważ mieszkają tu dwie wrażliwe osoby” – dodał.

Pojawiła się propozycja rekompensaty

Zaoferowano mu rekompensatę, jednak jak twierdzi mężczyzna nie obejmuje ona ryzyka dla jego niepełnosprawnego syna i wrażliwej teściowej, z którymi oboje mieszkają. „To po prostu nie wystarczy – konsekwencje dla nas, gdyby wydostał się z domu, są ogromne. Poza tym mam fobię na punkcie węży, więc ma to również wpływ emocjonalny” – poinformował.

„Nasz dostawca nigdy nie dostał skargi tego rodzaju i ma solidne procesy, aby zapobiec takim problemom. Badamy ten odosobniony incydent i przeprosiliśmy pana Lintona, że nasze zwykle wysokie standardy nie zostały spełnione” – powiedział rzecznik Aldi.

Węże drabinkowe występują najczęściej na obszarach południowo-zachodniej Europy, w tym w Portugalii, Hiszpanii i południowej Francji. Często mogą stać się agresywne, gdy są zagrożone i wydzielają nieprzyjemny zapach w chwilach stresu. Choć nie są jadowite, pobudzony wąż drabiniasty może boleśnie ugryźć człowieka.

Czytaj także: Jedna trzecia pracujących Brytyjczyków przewiduje koniec państwowej emerytury w ciągu najbliższych 30 lat

Źródło: DailyEcho.uk, PolishObserver

Tagi: