Przejdź do treści

Dzięki tej sztuczce możesz łatwo oszczędzać na ogrzewaniu zimą. Spróbuj i się przekonaj

19/12/2023 12:00 - AKTUALIZACJA 19/12/2023 12:08

Jak oszczędzać na ogrzewaniu zimą? Wraz z nadejściem zimy, wiele osób zaczyna się zastanawiać, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu, nie rezygnując jednocześnie z komfortu ciepłego domu. W obliczu wyjątkowo wysokiej inflacji, nie tylko ceny prądu, paliwa i artykułów spożywczych idą w górę, lecz także koszty ogrzewania. W związku z tym istotne jest posiadanie kreatywnych rozwiązań, które skutecznie ograniczą utratę ciepła z pomieszczeń i pomogą uniknąć kosztów przybierających kosmiczne rozmiary. Oto skuteczne metody, które zmienią wiele w Twoim domowym budżecie. 
PRZECZYTAJ TAKŻE: Strojenie domu na święta. Te lampki choinkowe zużyją najmniej prądu

Jak oszczędzać na ogrzewaniu zimą?

Efektywność utrzymania ciepła w pomieszczeniach zależy w dużej mierze od położenia naszego mieszkania oraz szczelności wentylacji, okien, drzwi zewnętrznych i dachu. Choć obecnie mierzymy się z wszechobecnym kryzysem energetycznym, nie oznacza to, że musimy bezradnie poddać się jego skutkom. Pewna użytkowniczka TikToka podzieliła się swoim prostym, ale skutecznym sposobem na utrzymanie ciepła w domu. Dzięki niemu, w zeszłą zimę Szkotka nie odkręcała ogrzewania, nawet wtedy, gdy temperatury oscylowały w granicach 0 stopni Celsjusza.
Sprawdź: Ktoś korzysta z twojej sieci Wi-Fi? Sprawdź to i zwiększ swoje bezpieczeństwo

Na krótkim minutowym nagraniu @chilliboxface zdradziła swoją sztuczkę. Kobieta zamontowała tuż przed drzwiami wejściowymi pręt z zasłoną, który oddziela je od pomieszczenia. Zainstalowanie kotary jest dziecinnie proste, a w dużym stopniu zapobiega utracie ciepła. Co ważne, nie trzeba wiercić dziur w ścianie – wystarczy wykorzystać szynę do zasłon prysznicowych i zawiesić na niej długi najlepiej bawełniany materiał.

Inne sposoby na utrzymanie ciepła w pomieszczeniu

Wobec wysokich cen oleju i gazu warto, aby konsumenci przyjrzeli się bliżej własnym nawykom w zakresie ogrzewania. Oto kolejne proste triki, które pozwolą na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy:

  • Nie zastawiaj grzejników – Przed kaloryferem nie należy stawiać ani kanapy, ani innych mebli. Jeśli nie jest to możliwe, zachowaj odległość około 30 centymetrów od kaloryfera.
  • Regularnie czyść grzejniki – Kurz i puch często spowolniają oddawanie ciepła.
  • Regularność – W celu zaoszczędzenia kosztów należy przestrzegać pewnej regularności w ogrzewaniu. W przeciwnym razie pomieszczenia zbytnio się wychładzają.
  • Uszczelnij drzwi i okna – Przeciągi w drzwiach i oknach są nie tylko nieprzyjemne, ale także kosztują niemało. Źródło: tiktok.com/pl, onet.pl, PolishObserver.com