Przejdź do treści

W tym stanie będzie można kupić marihuanę w aptece

24/10/2023 17:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08
Medyczna marihuana w aptekach

Medyczna marihuana w aptekach. Stan Georgia postanowił wprowadzić sprzedaż medycznej marihuany w aptekach. Jak donosi „The Atlanta Journal-Constitution”, będzie to pierwszy stan, który zalegalizuje w tym roku sprzedaż produktów zawierających THC w lokalnych aptekach.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Stany Zjednoczone zezwoliły na sprzedaż mięsa wyhodowanego w laboratorium

Medyczna marihuana w aptekach: jak to działa?

Według CNN jeszcze przed końcem 2023 r. mieszkańcy „spełniający niezwykle wąskie kryteria” wymagane przez ustawę dotyczącą marihuany medycznej będą mogli kupić w aptekach państwowych produkty zawierające THC w niskich dawkach, w celu leczenia różnych dolegliwości. 

W tym tygodniu Gary Long, dyrektor generalny firmy Botanical Sciences zajmującej się marihuaną medyczną, powiedział CNN, że chce, aby urzędnicy z Georgii porzucili negatywne skojarzenia na temat ekstraktów tej rośliny. „Myślą, że będziemy sprzedawać jointy w aptece czy coś, ale to nie w porządku” – Long powiedział w piątek CNN.

Medyczna marihuana w aptekach: kto ją dostanie?

Ustawa o marihuanie medycznej wymienia między innymi schorzenia obowiązujące opiekunów i/lub pacjentów, tj. rak, stwardnienie zanikowe boczne, zaburzenia napadowe, choroba Parkinsona, niedokrwistość sierpowatokrwinkowa i zespół stresu pourazowego. Portal People podaje, że zgodnie z prawem, dawki THC w Georgii nie będą mogły przekroczyć 5%.

Gdzie kupić olejek THC?

Pacjenci spełniający kryteria, niestety nie będą mogli kupować produktów z konopi indyjskich w dużych sieciach, takich jak Walgreens czy CVS. W stanie Georgia jest jednak ponad 400 niezależnych aptek, które mogą wziąć w tym udział w programie. 

Apteki w Georgii będą musiały spełnić określone wymagania. Dotyczą one wydawania produktów o niskiej zawartości THC, m.in. wyznaczone miejsce konsultacji z klientem i odpowiednie niszczenie przeterminowanych produktów THC. Źródło: People.com, CNN.com, PolishObserver.com

Tagi: