Przejdź do treści

Makabryczny karambol na autostradzie. 7 osób nie żyje, ponad 25 zostało rannych w wyniku zderzenia 158 pojazdów

25/10/2023 14:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08
Wypadek przez “super mgłę”

Wiadomości z USA Makabryczny karambol przez “super mgłę”. Siedem osób zginęło, a ponad 25 osób odniosło poważne obrażenia w tragicznym zderzeniu ponad 150 pojazdów na autostradzie w Luizjanie w mglisty poniedziałkowy poranek. Incydent miał miejsce na autostradzie międzystanowej nr 55, około 50 kilometrów na północ od Nowego Orleanu.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Wjechali na zalaną drogę i utonęli w swoim samochodzie. Para zginęła na oczach świadków

Makabryczny karambol przez “super mgłę”: Co się stało? 

Zgodnie ze wstępnym dochodzeniem Policji Stanowej Luizjany (LSP), w kolizji uczestniczyło aż 158 pojazdów, zarówno na pasie północnym, jak i południowym. Dokładne przyczyny kolizji są jeszcze przedmiotem dochodzenia. Wypadek wydarzył się, w miejscu pokrytym „super mgłą”, niebezpiecznym stanem atmosferyczny wynikający z połączenia pożarów bagien i gęstej mgły.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Dwie masowe strzelaniny w Lewiston w stanie Maine. Co najmniej 22 osoby straciły życie, dziesiątki rannych

“Super mgła”: Co to jest?

“Super mgła” materializuje się, gdy dym i wilgoć z tlącej się roślinności mieszają się z chłodniejszym powietrzem, poważnie ograniczając widoczność – wyjaśniła na portalu People policja stanowa Luizjany.

Tragicznie, dwie z trzech ciężarówek biorących udział w wypadku, zostały w pełni objęte płomieniami, co podniosło powagę sytuacji. Dodatkowo została uszkodzona cysterna przewożąca niebezpieczną ciecz. 

Wypadek przez “super mgłę”: Konsekwencje

Wypadek miał miejsce w pobliżu punktu milowego 22, między Ruddock i Manchac, co spowodowało zamknięcie autostrady na czas nieokreślony. Gruz z ciężarówek zasypał zarówno pasy w kierunku północnym, jak i południowym. Utrudniło to ekipom ratunkowym oczyszczenie terenu.

Policja Stanowa Luizjany pracuje nad powiadomieniem poszkodowanych rodzin. Zajmuje się też ustaleniem dokładnych przyczyn wypadku. Co więcej dba o koordynację z Departamentem Transportu i Rozwoju Luizjany (DOTD) w celu przeprowadzenia niezbędnych inspekcji.

Gubernator Luizjany John Bel Edwards wydał oświadczenie. Wezwał mieszkańców do zachowania „szczególnej ostrożności” podczas jazdy w warunkach charakteryzujących się gęstą mgłą i pożarami. Wyraził wdzięczność służbom ratowniczym i personelowi medycznemu, którzy niestrudzenie pracowali nad ratowaniem życia i udzielaniem pomocy podczas tego tragicznego incydentu. Źródło: People.com, PolishObserver.com

Tagi: