Przejdź do treści

Z lotniska do centrum miasta… latającą taksówką! Taki plan ma ta europejska stolica

30/08/2023 09:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04
latające taksówki z lotniska w Rzymie

Z lotniska do centrum miasta… latającą taksówką! Taki plan ma ta europejska stolica. Firma Urban V ogłosiła, że zamierza wprowadzić rewolucyjny transport w postaci elektrycznych latających taksówek. Według ich oświadczenia, do końca 2024 roku chcieliby uruchomić pierwszą usługę eVTOL, dzięki której podróżni będą mogli szybko i bezstresowo dostać się z lotniska Fiumicino prosto do serca Rzymu.
Czytaj także: Rząd Wielkiej Brytanii chce więcej pracowników krótkoterminowych. Przygotuje specjalną wizę pracowniczą

Latające taksówki z lotniska w Rzymie

Firma UrbanV, ogłosiła, że zamierza wprowadzić rewolucyjny transport w postaci elektrycznych latających taksówek w Rzymie z lotniska Fiumicino. UrbanV zamierza współpracować z Amazon Web Services (AWS), który dostarcza technologiczne wsparcie w chmurze. Planują stworzyć efektywną i zrównoważoną sieć eVTOL w Rzymie. To nowa forma podróżowania, ale również krok w stronę transportu miejskiego przyszłości.

Pierwsza trasa eVTOL ma połączyć lotnisko Fiumicino z centrum Rzymu. Jest to tylko początek, ponieważ UrbanV ma ambitne plany rozwoju. W ciągu roku od uruchomienia, czyli już w 2026 roku, planuje rozszerzyć sieć do dziesięciu różnych portów lotniczych. Dzięki temu podróżni zyskają opcję szybkich i efektywnych podróży między strategicznymi węzłami komunikacyjnymi i popularnymi miejscami turystycznymi.

Korzyści płynące z wprowadzenia takiej innowacji są obiecujące. Oprócz eliminacji problemów z ruchem drogowym, eVTOL miałoby ogromny potencjał w zakresie uproszczenia procedur podróżnych. Dzięki wsparciu technologicznemu ze strony AWS, firma UrbanV chce zautomatyzowanie wiele aspektów obsługi pasażerów, co ma znacząco przyspieszyć procesy odprawy i kontroli bezpieczeństwa.

Nie jest to jedyny plan UrbanV. Właśnie ogłosili, że po spodziewanym sukcesie w Rzymie chcą rozszerzyć swoje usługi na Wenecję, Bolonię i Riwierę Francuską. Inwestycje w te rozwijające się rynki mogą sięgnąć nawet kilkuset milionów euro.

Źródło: la stampa.it, PolishObserver.com