Przejdź do treści

Pijany ksiądz całkowicie zepsuł ślub młodej parze. Goście mówią o „niezapomnianej” ceremonii

18/04/2024 13:00
Ksiądz wywołał skandal na ślubie

Ksiądz wywołał skandal na ślubie – Ta historia to koszmar każdej pary młodej. Pewien gość weselny opowiedział głośno o tym, jak ksiądz odpowiedzialny za udzielenie ślubu zrujnował uroczystość swoim „niewybaczalnym i niezapomnianym” zachowaniem. Jak opisuje, spóźnienie duchownego i jego późniejsze zachowanie zmieniły ceremonię w: „Najbardziej katastrofalne nabożeństwo, w jakim kiedykolwiek uczestniczyłem”.

Ksiądz wywołał skandal na ślubie

Użytkownik Reddita podzielił się prawdziwym ślubnym koszmarem. Gość od razu zwrócił uwagę na dziwne zachowanie księdza. Nie dość, że duchowny się spóźnił, to czuć było od niego woń alkoholu. „Ten człowiek nie potrafił iść prosto, a  całe to nabożeństwo było farsą”. Mężczyzna przyznał, że ksiądz kazał gościom, a także parze młodej czekać przy ołtarzu, przybywając na ceremonię półtorej godziny po czasie. Następnie ujawnił swoje homofobiczne zachowanie wszystkim zgromadzonym: „W pewnym momencie zaczął mówić o tym, jak bardzo był szczęśliwy, że to mężczyzna i kobieta biorą ślub, a nie dwa pe***y„.

Gdy podczas nabożeństwa zaczęto zbierać na tacę, ksiądz przypomniał wszystkim, dlaczego powinni przekazać darowiznę: Powiedział nam, abyśmy dali dużo pieniędzy, bo dzięki temu pójdziemy do nieba„.

Historia wstrząsnęła internetem

Okazało się, że na duchownego wpłynęło już wiele skarg. Powodem, dla którego pozwolono mu nadal udzielać ślubów, ma być to, że: „Jest jednym z nielicznych, którzy udzielą ślubu katolikowi i osobie innego wyznania lub ateiście„.

Wspomnienia, które mężczyzna udostępnił na Reddicie, wprawiły czytelników w histerię. Wielu innych użytkowników podzieliło się swoimi własnymi historiami związanymi z nabożeństwami. Jeden z nich wspominał pogrzeb swojej babci: „Ksiądz przez całą mszę pogrzebową nazywał ją Bernice. Miała na imię Melissa„.
Czytaj także: Zabrała zmarłego do banku, aby uzyskać pożyczkę w wysokości 3000 euro. Media opublikowały nagranie

Fotografowałem kiedyś ślub, na którym bardzo pijany ksiądz kazał swojej żonie przynieść torbę z plastikowymi kieliszkami i tanim winem, aby wznieść toast za parę młodą. Rodzina panny młodej pochodziła z Wielkiej Brytanii i zapytała mnie, czy wszystkie nasze śluby tak wyglądają!” – opowiedział fotograf z Kentucky. Źródło: Mirror.co.uk, PolishObserver.com

Tagi: